Salihli'yi hayran bırakan sergi

21 Haziran 2018, Perşembe
Salihli'yi hayran bırakan sergi

Art & More Modern Hobi Evi sahibi Nuriye Yalabık'ın kursiyerleri ile birlikte hazırladıkları el emeği göz nuru eserler Kent Müzesi'nde görücüye çıktı.

Art & More Modern Hobi Evi sahibi Nuriye Yalabık, 20 kursiyeri ile birlikte 1 yılda hazırladıkları 250’nin üzerinde çoğunluğu ahşap ve obje boyama ürünlerinden oluşan bir sergi açtı. Kent Müzesi’nde açılan sergi ise Salihlili sanatseverleri hayran bıraktı.


Art & More Modern Hobi Evi olarak ilk sergiyi açmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Yalabık, sergisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Sergide dekoratif ve ahşap boyama, mobilya yenileme, ahşap, polyester galvaniz ve boyama ürünleri olmak üzere toplam 250 eserin yer aldığını belirten Yalabık, özellikle ahşap boyamada Salihli’ye ayrı bir renk getirdiklerini söyledi. Hobi evinde, evdeki eskiyen ve atmaya kıyamadıkları her türlü objeleri renklendirerek değerlendirdiklerini belirten Yalabık “Bu sergideki eserler de kursiyerlerimizle birlikte kendi hayal gücümüzü ve sevgimizi kullanarak ortaya çıkan eserlerdir. Çünkü sevgiyle yapılan her şey güzeldir. ” dedi.


Muhteşem eserlerin yer aldığı Art & More Modern Hobi Evi serginin ise Cumartesi günü akşama kadar açık olduğu öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com