Öntaş "25 yıl geçti, acısı hala dinmiyor"

03 Temmuz 2018, Salı
Öntaş

Alevi Kültür Dernekleri Salihli Şubesi, 1993 yılında Sivas'ta çıkan olaylarda yaşamını yitirenleri 25.yılında da unutmadı.

Salihli Cemevi’nde gerçekleştirilen anma programında gençlik kolları üyeleri şiirler okurken, Salihli Cemevi Semah Ekibi ise semah gösterilerini sundu.


Saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan Alevi Kültür Dernekleri Salihli Şube Başkanı Hasan Öntaş “Bundan tam 25 yıl önce Sivas'ta Madımak Otelinde 35 aydın, yurtsever yakılarak katledildi. 25 yıl geçti, acısı hala dinmiyor” dedi.


Sivas Katliamında hayatını kaybedenleri, Alevi Kültür Dernekleri Salihli Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda andıklarını vurgu yapan Öntaş “Müslüman halkın yaşadığı bu ülke de İslam için binlerce şehit verilmiş, bu topraklarda bir kesim tarafından, basın özgürlüğü düşünce hürriyeti adı altında Müslümanların kutsal değerlerine sözlü veya yazılı olarak kimse saldıramaz. Biz Müslümanlar canımızın pahasında olsa değerlerimizi korumaya kararlıyız” dedi.


“Kendilerini değiştirmek yerine doğruyu savunanları yok etmeye çalışıyorlar” diyen Öntaş “Hiçbir sivil örgüt kuruluşları Alevileri kendine benzetmeye çalışmak yerine yaşanabilir bir dünya için ortak mücadele verilmelidir. Artık şu bilinmelidir ki bizler, Dünya ve Türkiye genelinde biriz, diriyiz, örgütlüyüz, asla Muhammet Mustafa, Aliyel Murtaza, Hacı Bektaş Veli ve Mustafa Kemal’den vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com