Kırmızı altında hasat Doğan Tarım farkıyla başladı

12 Temmuz 2018, Perşembe
Kırmızı altında hasat Doğan Tarım farkıyla başladı

Türkiye'nin önemli üretim merkezlerinden Salihli ve yöresinde "kırmızı altın" olarak tabir edilen salçalık domateste hasat, ilçede Doğan Tarım Ürünleri farkıyla başladı.

Bölgenin en önemli ürünlerinden olan salçalık domatesin hasadına, Salihli’de başlandı. Karayahşi Mahallesi’ndeki domates üreticisi Sefer Akkuş tarafından üretilen sezonun ilk ürününü ise Doğan Tarım Ürünleri sahibi Tüccar Doğan Dinçel aldı. Sezonun bereketli bir yıl olması dolayısıyla, Doğan Tarım tarafından dua edilip, kurban kesildi. Karayahşi Mahallesi’nde gerçekleştirilen ilk ürün sezonu açılışına ise Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk ve üreticiler katıldı. Aktürk, üreticilere bol ve bereketli bir sezon diledi.

“Üreticimiz mağdur olmayacak”

Salihli’de salçalık domates hasadının Doğan Tarım farkıyla başladığını belirten Tüccar Doğan Dinçel “Bölge üreticimizin merakla beklediği salçalık domateste 2018 yılının ilk hasadına başladık. İnşallah bu sezon üreticilerimiz emeğimizin karşılığını alır” dedi. Kırmızı altında bu yıl hastalıklardan ve hava şartlarından dolayı verim düşüşünün yaşandığını belirten Dinçel “Biz Doğan Tarım olarak domates fiyatlarını elimizden geldiğince yüksek tutup, fiyat konusunda asla ve asla mağdur etmeyeceğiz. Üreticimize fiyat konusunda yardımcı olacağımız gibi, ödeme konusunda da yardımcı olacağız. Çünkü biz üreticilerimize peşin ödeme yapacağız” dedi.

“Domates Toplama Makinesi ile hizmetinizdeyiz”

Doğan Tarım olarak bünyelerine domates toplama makinesi dahil ettiklerini belirten Tüccar Doğan Dinçel “Üreticilerimiz hasat zamanı geldiğinde, işçi sıkıntı yaşıyor. Bizde üreticilerimizin bu sıkıntısı konusunda da yardımcı olabilmek için, firmamıza domates toplama makinesi dahil ettik. Üreticilerimizin işçi sıkıntısı yaşamaması adına, onlara destek çıkacağız. Çünkü bizim Doğan Tarım olarak amacımız, Salihli ekonomisine katkı sunmaktır” dedi.

“Tarım ürünleri alımı yapıyoruz”

Üreticilere bereketli ve bol kazançlı bir sezon dileyen Tüccar Doğan Dinçel “Biz Doğan Tarım olarak salçalık domatesin yanı sıra salçalık biber, patlıcan ve zeytin alımı da yapmaktayız. Üreticilerimiz bize fiyat talebinde bulunmadan, başkasına satış yapmasın. Çünkü kazançları çok fazla olacak” dedi.

“Yeni hizmetlerimiz olacak”

Üreticilere hizmet çeşitliliğini sürdürme adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Doğan Dinçel “2019 sezonunda da çiftçilerimize daha iyi hizmeti vermek için, İlaç Bayiimizi hizmete açacağız.  Üreticilerimiz mahsulünü ekmeden, fide, damlama sulama malzemeleri ile ilaç ve gübre ihtiyaçlarını bizden temin edebilecek” dedi. 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com