Kurşunlu Şiir Akşamları yapıldı

16 Temmuz 2018, Pazartesi
Kurşunlu Şiir Akşamları yapıldı

Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ile Gönül Eri Dergisi'nin birlikte düzenlediği "1. Kurşunlu Şiir Akşamları" Kurşunlu Kaplıcaları piknik alanında yapıldı.

Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı ve Gönül Eri Dergisi Sahibi Şair ve Yazar Gündüz Aydın, Salihli’nin şiir konusunda marka olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
“Salihlimiz kültür ve sanat çalışmaları ile ismini dünyaya duyuruyor. Bu amaçla Kurşunlu Kaplıcalarımızı ve Kurşunlu Vadisini bir marka yapmak için başlattığımız “Kurşunlu Şiir Akşamları”nı gelecek yıllarda devam ettirmek istiyoruz. Yeşillikler içinde, vadinin serinliğinde şairlerimizin şiirlerini  ve ozanlarımızın eserlerini dinleyeceğiz. Bu programımıza katılan şair ve ozan arkadaşlarıma, sponsorlarımıza ve şiirsever Salihli halkına teşekkür ediyorum.”


Yurdumuzun çeşitli yörelerinden 40 şair-yazar ve ozanın katıldığı programda bir konuşma yapan Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu  katılımcılara hoş geldin diyerek şiir ve edebiyatın önemine değindi. Karaoğlu, “Şiirin gücü ile burada toplandık. Bu programa katılan destek veren herkese ben de Salihli Belediyesi olarak teşekkür ediyorum.” dedi.


Programda 50 yılı aşkın bir süredir Türk Edibiyatına verdiği eserler ve katkılardan dolayı Söke’den Abdülkadir Güler’e ve yine Türk Kültür ve Sanatına yaptığı katkılardan dolayı YESADER (İstanbul-Yedi Sanat Derneği)’ne birer plaket verildi.
Salihli-Kurşunlu Şiir Akşamlarına İstanbul’dan Ozan Kimsesiz ve Yahya Bilican, Bursa’dan Ozan Maralı ile birlikte Simav’dan Osman Karaarslan, Manisa’dan Naci Yengin, Hüseyin Tunçay, Nazmi Alper Tanrıverdi, Ayşegül Kılınç, Mehmet Emin Kaplan, Söke’den Abdülkadir Güler, İstanbul’dan Ali Dilki, Mustafa Dilki, Cemil Baydar, Şükrü Altınel, Ödemiş’ten Şevki Kayaturan, Amasya’dan Rifat Kaya, Osmaniye’den Elif Ergan (Elifçe), Bursa’dan Şaziye Çelikler, Özkan Hüseyin, Yılmaz Gümüş, Fide Korkmazer, İzmir’den Ömer Erhalim, Yaşar Usluer, Gaffar Güllü, Eylül Karatuna, Çakmar Çakmak, Alaşehir’den Mustafa Yeşil, Dalaman’dan Birdal Can Tüfekçi, Sultan Gürbüz, Kütahya’dan Abdullah Ertürk, Ayvalık’tan Ebru Evirgen, Orkun Evirgen, Burhaniye’den Melek Aktürk, Salihli’den Gündüz Aydın, Sedat Günay, Sevil Dur, Pınar Sude kurt, İsmail Kocamaz ve Elif Zeren Gök katıldılar.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com