Beni Teknogirişimci Yapsana projesi devam ediyor

09 Ağustos 2018, Perşembe
Beni Teknogirişimci Yapsana projesi devam ediyor

Salihli'de ilk kez gerçekleştirilen "Beni Teknogirişimci Yapsana" adlı Erasmus + Gençlik Değişimi projesi 5 ülkeden toplam 25 katılımcı ile Lidya Sardes Otel'de devam ediyor.

Litvanya, Estonya, Arnavutluk, Slovakya ve Türkiye'den katılan katılımcılar proje süresince Kudret Demir Ortaokulu STEM ve Maker Atölyesinde, Türkbirliği Anadolu Lisesi bünyesindeki Kodlama Atölyesinde Robotik ve 3D yazıcı eğitimleri aldılar. Proje yürütücüsü Kudret Demir Ortaokulu öğretmenlerinden Özlem Kaya "Projemiz  süresince  katılımcılarımız; Vestel, Manisa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ziyaretleri, Sardes ve Pamukkale Gezilerini gerçekleştirdi. Katılımcılarımız, 4. sanayi Devriminin bileşenleri olan Robotik, 3D yazıcı, Drone, Sanal Gerçeklik  konularında atölyelere katılmaya devam etmektedir. Salihli'deki bu zengin potansiyeli harekete geçirecek ve yeni projeleri teşvik edecek  projelerin hayata geçmesini diliyorum"

Kaya “Projenin yürütülmesinde destek olan başta Salihli Kaymakamız Turgut Çelenkoğlu’na, Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Dilek’e Kudret Demir Ortaokulu Müdürümüz İlker Atalay’a, öğretmenlerimiz Ertuğ Gözaydın’a, İsmail Hakkı Köşker’e, Davut Metin ve Burhan Sağlam’a katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com