Arslan'ın yönetiminde Salihli'den Saçaklıoğlu, Alkan ve Akgül yer aldı

10 Eylül 2018, Pazartesi
Arslan'ın yönetiminde Salihli'den Saçaklıoğlu, Alkan ve Akgül yer aldı

Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olan Baro seçimleri için yeniden seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Arslan’ın yönetiminde Salihli’den Mehmet Anıl Akgül, Disiplin Kurulu’nda Avukat Serkan Alkan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Delege adayı olarak da Avukat Cem Saçaklıoğlu yer aldı.

Giritligil Hotel’de yapılan basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Başkan Arslan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bugüne kadar vatan savunmasında şehit olan ve yine 15 Temmuz hain ve terörist darbe teşebbüsü sonucu yaşamını yitiren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Manisa Barosu olarak, insanlığa karşı suç olan bütün terör eylemlerini, darbe teşebbüslerini, hukuk dışı tüm eylem ve yapılanmaları reddediyoruz. Her zaman demokratik hukuk devletinin bütün unsurlarıyla sonsuza dek yaşaması için azim ve kararlılıkla çalışacağımızın bu vesileyle bir kez daha bilinmesini istiyoruz. Manisa Barosu 93 yaşındadır. Kurulduğu günden bu güne Atatürkçü, Cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemiş, çağdaş ve her zaman hukukun üstünlüğüne inanan avukatlarca yönetilmiştir. Bu bilinçle göreve talip olduk” dedi. Baro başkanı seçildiği günden bu güne bu onurlu görevi arkadaşlarıyla birlikte en iyi şekilde yapmaya çalıştığını kaydeden Arslan, “Ailemden, işimden, özel yaşamımdan taviz verdim. Fakat Baro çalışmalarına ayırmam gereken zamandan ve emekten asla taviz vermedim. Bu gönül rahatlığı ile meslektaşlarımın karşısına çıkmaktan huzurluyum. Çalışma süremiz içerisinde yapmayı vaat ettiğimiz fakat yapamadıklarımız olmuştur. Ama bir vaadimiz tam anlamıyla yerine getirilmiştir. 2016 yılı Ekim ayında yapılan olağan kongre öncesi açıklamalarımız da ısrarla “bir grup ya da ben değil biz olacağız” dedik. Söylediğimiz gibi bir grup yada ben değil” “biz olduk. Meslektaşlarımızın siyasi görüşlerine, hayata bakışlarına, farklı düşüncelerine bakmaksızın sorunlarında, mutlu günlerinde, acı günlerinde birlik de olduk. Sevgimizi, saygımızı gerektiğinde ilgimizi hiçbir meslektaşımızdan esirgemedik. Kapımız, telefonumuz her zaman meslektaşlarımıza açık oldu. Manisa Barosun da bir huzur, sevgi ve barış ortamı yaratmaya çalıştık. Bu ortamı yaratmış olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. İdealimiz hiçbir ayrım olmaksızın tüm üyelerinin etkinliklere, komisyonlara, yönetime katılması; mesleğin kamusal itibarının yükselmesi, hukukun evrensel ilkelerine yönelen saldırıların önlenmesi için birlikte çalışıp mücadele eden bir baroya ulaşmaktır. Yine baromuzun kurumsal etkinliği ve yaşadığımız kentte söz sahibi olmasını sağlamaktır. Adliyelerimiz de, bürokraside, sivil toplum örgütlerin de, siyasi partilerde, okullarda, sendikalarla kurumsal olarak kurmuş olduğumuz ilişkilerle mesleğin kamusal itibarının yükselmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Bu anlamda büyük bir yol alınmıştır” diye konuştu
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com