Psikoteknik raporunu, Ada Psikoteknik'ten alabilirsiniz

18 Eylül 2018, Salı
Psikoteknik raporunu, Ada Psikoteknik'ten alabilirsiniz

Yük, eşya ve yolcu taşımacılığı ile tüm ticari araç sürücülerinin almak zorunda ve her 5 yılda bir yenilemesi gerektiği "Psikoteknik Raporunu" diğer il ve ilçelere gitmeden Salihli'deki Ada Psikoteknik'ten alabilirsiniz.


Salihli’de tek olarak hizmet veren Ada Psikoteknik ise Barış Mahallesi 797.Sokak No:7 adresinde hizmet veriyor. Psikolog Anıl Tokat, testin yaklaşık 1 saat sürdüğünü söyledi.


Psikoteknik raporunun Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylandığına dikkat çeken Tokat, “Geçmiş yıllarda rapor kart şeklinde veriliyor idi, ancak şuan uygulamalarda ekipler kart değil, raporu görmek istiyor” dedi.


Ehliyet iadesine dönük olarak psikoteknik değerlendirme raporlarının verildiğini ifadse eden Tokat “Alkollü araç kullanımından dolayı ehliyetini aldırmış olan sürücüler(5 yıllığına) süre bitiminde psikoteknik muayeneden geçmelidirler. Bir yıl içerisinde hız ihlali ile nedeniyle 100 ceza puanını aşmasından dolayı ehliyetine el konulan süre bitiminde psikoteknik muayeneden geçmek zorundadır” dedi.


Tokat, sürücülerin psikoteknik raporunu Manisa veya çevre il ve ilçelere gitmeden Salihli’deki Ada Psikoteknik’ten alabileceklerini sözlerine ekledi.


Öte yandan psikoteknik raporlarının yasal olmayan yerlerden alınmaması, alınması durumunda ise cezaların çok ağır olduğu öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com