Salihli Devlet Hastanesi'nde gerçeği aratmayan tatbikat

22 Eylül 2018, Cumartesi
Salihli Devlet Hastanesi'nde gerçeği aratmayan tatbikat

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi katılımıyla ve Salihli Devlet Hastanesi Sivil Savunma Amiri Gonca Öner'in yönetiminde hazırlanan ve organize edilen tatbikat büyük ilgi çekti.

Senaryo gereği Hastane Kardiyoloji Servisinde elektrik prizi kaynaklı yangın meydana geldi. İlk anda  hastane personeli yangına müdahale etti, ancak kısa sürede büyüyen yangın Koroner Yoğun Bakım ve Göğüs Servisine doğru yayıldı.


Yine senaryo gereği yanığa hastane personeli müdahale etti ve Kardiyoloji Servisi, Koroner Yoğun Bakım ve Göğüs Servisindeki hastalar yatay ve dikey tahliye edildi. Hastane Acil Servis Personelleri ve ambulanslar triyaj alanında görev alırken hastalara ilk müdahaleyi yaptılar. Hastane Kurtarma Ekibi, UMKE ve Salihli belediyesi İtfaiye ekibi de hasta rolündeki Salihli Talat Zurnacı Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini kurtardılar.


Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy “Allah hiçbir zaman böyle felaketler yaşatmasın. Ama her an her şey olacakmış gibide ekibimle her şeye hazırlıklı olmak zorundayız. Bu tatbikatlarda eksiklerimizi görüp onları sıfırlamaya çalışıyoruz. Mesai arkadaşlarımız olsun tatbikata katılan öğrenciler olsun herkes canla başla görevlerini başarı ile yaptılar.Onların bu ciddiyetlerini ve başarılarını kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.


Manisa’dan gelerek tatbikatı ,izleyen Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi yetkilileri de tatbikatı beğendiklerini ifade ettiler.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com