Salihli'de Sanat Terapisi Eğitimi başladı

27 Eylül 2018, Perşembe
Salihli'de Sanat Terapisi Eğitimi başladı

Salihli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Salihli Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğü işbirliğinde hazırlanarak Zafer Kalkınma Ajansına sunulan Sanat Terapisi Eğitim Projesi kabul edildi.


Finansmanı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan proje kapsamında, Salihli Sosyal Hizmet Merkezi, Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan ruh sağlığı profesyonellerine yönelik başlatılan proje eğitimini, Sanat Terapisi konusunda ülkemizde otorite olan Deneyimli Danışman Özden Yılmaz Bilgin veriyor.


Salihli Toplum Sağlı Merkezi eğitim salonunda başlayan eğitime, Salihli’de psikolog, sosyal hizmet uzmanı, psikolojik danışman ve aile danışmanı olarak görev yapan meslek elemanları katıldı. 4 gün sürecek eğitim boyunca, kursiyerlerin; sanat terapisi tekniğini öğrenerek görev yaptıkları alanlarda daha donanımlı ve güçlü olmaları amaçlanıyor.


Proje ile ilgili olarak bilgi veren Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Alim Yavuz “Değişen ve değiştikçe karmaşıklaşan ruh sağlığı sorunlarına ilişkin etkin çözüm teknikleri geliştirmek için bu proje eğitimi için Zafer Kalkınma Ajansına başvurduk. Öncelikle Kalkınma ajansımıza teşekkür ediyoruz. Mesleğimizin niteliğine yaptıkları bu önemli katkı, vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, gençlerimize nitelikli hizmet olarak geri dönecektir.  Projemizde bize rehberlik eden, Salihli Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Yavuz Erdem’e, bize evsahipliği yapan Sağlık Müdürümüz Sezgin Güleç’e, daha nitelikli ve güçlü bir ruh sağlığı profesyoneli olma çağrımıza Ankara’dan ses verip, eğitimimizi üstlenen Olgu Danışmanlık kurucusu Özden Yılmaz Bilgin’e teşekkür ediyoruz. Bütün çabamız, Salihli halkına daha güzel, daha etkin, daha nitelikli bir hizmet sunmaktır.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com