Salihlili öğretmenler çalıştaya katıldı

01 Ekim 2018, Pazartesi
Salihlili öğretmenler çalıştaya katıldı

TC Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Çanakkale çevre illerinden öğretmenlerin katılımıyla 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen eTwinning Çanakkale Bölgesel Çalıştayı düzenlendi.


Çanakkale´de Kolin Otel´de düzenlenen çalıştaya Mevlütlü İlkokulu Sınıf öğretmeni Volkan Kaz, Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik Öğretmi Burcu Sönmez ve 50. Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Dİlek Şahin katıldı.  Programda eTwinning Türkiye Koordinatörü ve YEĞİTEK Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük tarafından açılış konuşmaları yapıldı.


Çalıştayda “Eğitimde Değişim Ve Dönüşüm, Eğitimde Teknoloji Kullanımı, Etwinning Nedir? Etwinning Portalının Tanıtılması,  Etwinning Türkiye, School Education Gateway (SEG) Ve Etwinning Online İnternet Sitelerinin Tanıtımı, Neden Etwinning? İyi Proje Örnek Sunumları, Action Bound Uygulaması, Proje Gruplarının Oluşturulması Ve Proje Pazarı, Etwinning Live’de Profil Oluşturma Ve Twinspace, Twinspace Uygulamaları Ve Web 2.0 Araçları, Hazırlanan Projelerin Sunulması, Kalite Etiketleri, İnternet Güvenliği-İnternet Etiği ve Etwinning Okulu konuları tartışıldı.


Avrupa’daki okullar için oluşturulan eTwinning faaliyetlerinde Türkiye’nin, kayıtlı öğretmen, aktif öğretmen, kayıtlı okul ve gerçekleştirilen projelerin sayılarıyla Avrupa’da birinci sıraya yerleştiği belirtildi.33 Avrupa ülkesinde uygulanan, öğretmenlerin çevrim içi iletişim kurarak, bilgi ve deneyimlerini paylaşabildikleri; çevrim içi ve yüz yüze eğitimlere katılarak, öğretim programlarına uyumlu projeler gerçekleştirdikleri bir platform olan eTwinning portalına öğretmenlerin giriş sayılarında 2018 yılı içinde en fazla girişi yapan ülke Türkiye olurken, ikinci sırada İtalya, üçüncü sırada İspanya yer aldığı belirtildi.


Avrupa’da gerçekleştirilen 217 bin eTwinning projesinin 20 bin 542’sini Türkiye gerçekleştirerek ilk sırada kendisine yer buldu. rupa’daki okullar için oluşturulan eTwinning faaliyetlerinde Türkiye’nin, kayıtlı öğretmen, aktif öğretmen, kayıtlı okul ve gerçekleştirilen projelerin sayılarıyla Avrupa’da birinci sıraya yerleştiği belirtildi.

Mevlütlü İlkokulu sınıf öğretmeni Volkan Kaz İyi Proje Örnekleri kapsamında geçen sene ortağı olduğu Matmasal-Bir Matematik Rüyası konulu projesini sundu. 50. Yıl Ortaokulu İnglizce Öğretmeni Cultural Interactions via Friendship Projesi'ni sundu. Ayrıca aynı projeleri stant çalışması ile katılımcılara tanıtma şansı buldular. Çalıştay sertifika  törenleri ile tamamlandı.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com