Kudret Demir, yine gururumuz oldu

01 Ekim 2018, Pazartesi
Kudret Demir, yine gururumuz oldu

Salihli'nin Kudret Demir Ortaokulu, Türkiye'nin en kapsamlı teknoloji festivali olan Teknofest'te birinci olarak Manisa'nın gururu oldu.

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest İstanbul bir çok rekoru da beraberinde getirdi.


Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı öncülüğünde ve Turkuvaz Medya Grubu'nun sponsorluğunda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, günlük katılım sayılarına göre dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olmayı başardı. Türkiye'nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi için farkındalık oluşturma hedefiyle İstanbul Yeni Havalimanı'nda birincisi düzenlenen Teknofest, 4 gün boyunca 7'den 77'ye 550 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamıştı.
İlk defa düzenlenen Teknofest’ te, Salihli Kudret Demir Ortaokulu Robotik Eğitmeni Ertuğ Gözaydın ve öğrencileri Manisa’yı temsil etti. İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasında, Kudret Demir Ortaokulu Ortaokul-Lise Kategorisinde katıldı ve yarışmada 652 takımdan ön elemeyi geçti. 218 takım arasına giren Kudret Demir, finalde de birinci olma başarısını gösterdi. Öğrenciler ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.


ÇETİN, ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ile Salihli Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Teknofest İstanbul Birincisi Salihli Kudret Demir Ortaokul öğrencilerini makamında kabul etti

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Salihli İçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ‘İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması’nda, Ortaokul- Lise kategorisinde katıldıkları yarışmada birinci olan Salihli Kudret Demir Ortaokul öğrencileri, Müdürü İlker Atalay ve Müdür Yardımcısı Ertuğ Gözaydın’ı makamında kabul etti. Öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü Çetin, öğretmen ve idarecilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Çetin ‘Teknofest İstanbul birincilikleri, bizleri çok mutlu etti. Sizleri tebrik ediyorum. Böyle başarılarının tek kalmaması, süreklilik göstermesi bizim için çok önemli. Bu yolda her zaman sizlere destek olacağız. ‘dedi.  Ziyaret sırasında birinci olan öğrencilere hediyeleri takdim edildi.


Salihli Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü öğrencileri kısa süre içerisinde yurt içi ve yurt dışında önemli başarılara imza atmışlardı.


Öğrenciler,  Afyonkarahisar’da 29 Ekim 2017 tarihinde yapılan Ortaokullararası Ulusal Robot Turnuvası Sürpriz Görev Kategorisi Türkiye 1.’si., Romanya’nın başkenti Bükreş’te 3-5 Kasım 2017 tarihinde yapılan 10. Robochallenge Robot yarışmasında Avrupa 1.’liği ve 3.’lüğü elde etti. Bu derecelerin ardından Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından derece alan Öğretmen ve Öğrenciler, Ankara’ya çağrılarak ödüllendirilmişlerdi. Bursa’da Mayıs 2017’de gerçekleştirilen, “Vex Robotıcs Off-Season" Turnuvasında, Türkiye 2’liği ve Jüri Özel Ödülünün sahibi olan öğrenciler, son olarak Teknofest İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali 20-23 Eylül 2018, İnsanlık Yararına Teknolojiler Kategorisinde de birinci olmayı başardı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com