Salihli Türk Eğitim- Sen öğrencileri sevindirdi

06 Ekim 2018, Cumartesi
Salihli Türk Eğitim- Sen öğrencileri sevindirdi

Salihli Türk Eğitim Sen başlattığı kampanya ile maddi durumu yetersiz öğrencilere okul kıyafeti alarak öğrencileri mutlu etti. Türk Eğitim-Sen Temsilcisi İsmail Kıran, eğitimin her alanında, öğrencilerin ve öğretmenlerin yanında olduklarını söyledi.

Kıran, İstanbul’da bir babanın çocuğuna okul pantolonu alamayıp intihar etmesinin vicdanları kanattığını ve bunun üzerine Türk Eğitim Sen olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında Salihli’de maddi durumu yetersiz öğrencilere okul kıyafeti temini kampanyası başlattıklarını ifade ederek, kampanyaya destek vererek öğrencileri sevindiren Salihlili iş adamlarına çok teşekkür etti.

Kıran eğitimin çok önemli olduğunu, günümüz sosyal yaşamında kendini iyi yetiştirmiş bireylerle daha medeni, daha gelişmiş toplum olunabileceğini belirterek, Salihli Türk Eğitim Sen olarak eğitimle ilgili bütün faaliyetlere destek verdiklerini kaydetti.


Türk Eğitim Sen olarak geçtiğimiz yıllarda Van İli Erciş ilçesi Kırgız köyü olan Ulupamir’e yardım kampanyası düzenleyerek oradaki öğrencileri sevindirdiklerini belirten Kıran, ayrıca Erzincan İli Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri  için okul araç gereç ve spor malzemeleri temin ederek gönderdiklerini, sendika olarak bu tür çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com