Salihli'de sanat söyleşileri devam ediyor

08 Ekim 2018, Pazartesi
Salihli'de sanat söyleşileri devam ediyor

Sardes Kültür Sanat Derneğinin yeni dönem etkinliklerinin bu haftaki konuğu Çocuk Tiyatrosu Araştırmaları Laboratuarı Koordinatörü, İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Rasim Aşın. Aşın'ın tiyatrocu gözüyle "Kültür, Sanat ve Hayat" konulu söyleşisine çok sayıda sanatsever katıldı.

Rasim Aşın Dionysos Tiyatro Evi’nin Artemis toplantı salonunda gerçekleşen söyleşinin ana teması “Kültür, Sanat ve Hayat” idi.


Çocuk Tiyatrosu Araştırmaları Laboratuarı Koordinatörü, İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Rasim Aşın, Salihli de başlayan tiyatro yolculuğu sürecini Salihli’de ki kültür-sanat- hayat başlığı altında anlatarak yerel de Kültürel Sanatsal sürecin paydaşların el birliği ile geleceğe umutla taşıyabileceğimize olan inancını dile getirdi. Özellikle çocuklara yönelik etkinliklerin sürdürülebilir olması adına Salihli’de kurumsal ve ferdi çalışmaları çoğaltarak hayat ağacının meyvelerinin çoğaltılabileceğinin altını çizdi.


Aşın “Yaklaşık 50 dakika süren sunumda sponten gelişen söyleşi için hazırladığım 19 sayfalık yazıya fazla değinmeden söyleşiye gelen dostların tanıdıklar olduğunu fark edince geçmişteki ve günümüzdeki birlikteliklerimiz üzerinden nostalji yolculuğu yapmayı tercih ettim. Anlatmaya çalıştıklarım Salihli de Kültür Sanat yaşamı sürecinin 1980 sonrası hatıralarla anlatmaya başladığım kitabımın minik bir hissesi idi. Devamı ve detaylarını kitap bitince paylaşacağım. Salihli de kurulması planlanan Kültür Sanat Platformu oluşumu sürecinin detayları netleşince sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sardes Kültür Sanat Derneği dostlarıma, Salihli Çevre Derneği dostlarıma, Salihli Turizm Derneği dostlarıma, Salihlili Kültür Sanatsever dostlarıma, sohbeti takip eden Salihli basın mensubu dostlarıma minnettarım. Herkese teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Dedi.

SARDES KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ'NİN 2018-2019 İLK TİYATRO ETKİNLİĞİ 19 EKİM’DE


Aşın daha sonra Sardes Kültür Sanat Derneği'nin Tiyatro Etkinlikleri kapsamında, 2018-2019 Tiyatro Sezonunun ilk gösterisi, Samsun Sanat Tiyatrosu'nun sahnelediği, Nazım Hikmet'in yazdığı Kuvayi Milliye Destanı isimli oyunu yöneten ve oynayan Yaşar Gündem 19 Ekim 2018 Cuma günü, saat 20:00'de Salihli Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Salihlili sanat severlerle buluşuyor. Numaralı davetiyelerinizi, Sardes Kültür Sanat Derneği'nin yerleştiği, Rasim Aşın Dionysos Tiyatro Evi veya Salihli Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonundan temin edebilirsiniz duyurusunu yaptı ve tüm sanatseverleri bekliyoruz” Dedi

Söyleşiden sonra toplu olarak fotoğraf çektiren grup bir diğer pazar söyleşisinde buluşmak üzere ayrıldı.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com