"Salihli'ye daha iyi hizmet sunabilmek için aday adayıyım"

09 Ekim 2018, Salı

Salihli Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan CHP eski İlçe Başkanı Avukat Mehmet Şanver "2019 Mart ayında ülkemizde yapılması beklenen yerel yönetimler seçiminde; üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nden Salihli belediye başkanlığı için aday adayı olduğumu tüm kamu oyu ile paylaşıyorum" dedi.

Şanver açıklamasında “Salihli’mizde Belediye Başkanımız Zafer Keskiner ve ekibi tarafından  başlatılan ve Belediye Başkanımız  Mustafa Uğur Okay ve ekibi tarafından başarıyla sürdürülen- ve hiç kimseyi ötelemeyen ve her şey insan içindir anlayışını benimseyen;  “ Sosyal Demokrat Belediyecilik” anlayışını… beş yıl önce bıraktığımız noktadan daha ileri taşıyarak,  Salihli halkına daha iyi  hizmetler sunabilme  duygu ve düşüncesiyle ;2019 Mart  ayında ülkemizde yapılması beklenen yerel yönetimler seçiminde; üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden  Salihli belediye başkanlığı için aday adayı olduğumu tüm kamu oyu ile paylaşıyorum…Tüm Salihli halkına saygılar sunuyorum”

MEHMET ŞANVER KİMDİR

AİLE YAŞAMI : 1953 yılında Salihli İlçesi Beylikli Köyü’nde (Mahallesinde) doğdum...Evli ve iki çocuk babasıyım…

ÖĞRENİM YAŞAMI: İlköğrenimimi Beylikli İlkokulu’unda tamamladım. Çanakkale Öğretmen Okulu’na devam ettim; ancak Gümüşhane Mareşal Fevzi Çakmak Öğretmen Okulu’ndan mezun oldum. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe  Bölümü Akşam Programından mezun oldum. Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği lisans tamamlama programlarına devam ederek “Türk Dili ve Edebiyatı” Lisans programını da tamamladım. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum…

İŞ YAŞAMI: 20 yıl sınıf öğretmeni, 6 yıl Türkçe öğretmeni olmak üzere 26 yıl öğretmen olarak çalıştım.2002 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Manisa Barosu’na kayıtlı Salihli İlçesi’nde bulunan Karaman İş Merkezi’ndeki  büromuzda oğlumuz/ meslektaşım Avukat Umut Şanver ile birlikte serbest avukatlık görevimi sürdürüyorum… “Hukuk Uyuşmazlıklarında Resmi Arabulucuk” belgesine  de sahip  bulunmaktayım. Salihli İlçesi Beylikli Mahallesi’nde bulunan arazilerimde üzüm ve zeytin üretimi yaparak tarımla da çok yakından ilgileniyorum.                                                                 

SİYASİ YAŞAMI; Öğretmenlikten emekli olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Salihli İlçe örgütü ne üye oldum. Partimi temsilen 2 dönem “İlçe seçim kurulu” üyeliğini yürüttüm. Salihli CHP İlçe örgütünde  2 dönem “yönetim kurulu” üyeliği yaptım.2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin yetkili kurullarınca, Salihli ilçe başkanlığı görevine atandım. İlçe Başkanlık görevini olağan kongreye kadar yaklaşık 17 ay yürüttüm. 2014 yılında yapılan mahalli seçimlerde Salihli Belediyesi meclis üyeliğine seçildim.  Salihli Belediyesi bünyesinde halen ,    “Hukuk ve Tarifeler”     komisyon çalışmalarında partimi temsil ediyorum.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com