Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolu dolu kutlandı

09 Ekim 2018, Salı
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolu dolu kutlandı

Salihli'de "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" düzenlenen çeşitli programlarla dolu doldu kutlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ndaki teması ‘Din Hizmetine Adanmış Ömürler’di. Bu kapsamda ömrünü bu yolda harcamış olan Emekli Müftü, Vaiz , İmam - Hatip , Müezzin Kayyım ve Kur'an Kursu Öğreticisi ve diğer Diyanet çalışanlarına ziyaretler gerçekleştirildi.


Salihli’de ikamet eden Emekli Müftü Seyfetttin Taşkın, Emekli Kur'an Kursu Öğreticisi Salih Özçelik Emekli Din Görevlileri Emin Ayaz, Ali Rıza Akar, Mustafa Kaya, Hüseyin Kahraman, Hasan Yeşildağ ve  Emin Demirel ziyaret edildi.

AŞURE İKRAM EDİLDİ

Yine Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle vatandaşlara aşure ikram edildi. Etkinlik kapsamında Hamidiye Camii ve Küçükimam Camii'nde engelli vatandaşlar ve halkın katılımıyla Aşure ikramı yapıldı.

KURUMLAR ZİYARET EDİLDİ

Salihli Müftüsü Adem Karakelebek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında resmi kurumlara ziyaretler yapıldı. İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy’u ziyaret etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com