Manisa'da kadınlar erkeklerden daha uzun yaşıyor

11 Ekim 2018, Perşembe
Manisa'da kadınlar erkeklerden daha uzun yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu, (TUİK) Manisa Bölge Müdürlüğü verilerine göre Manisa'da kadınlar, erkeklerden daha uzun süre yaşıyor.


TUİK tarafından yapılan açıklamada “Ege Bölgesi illerine bakıldığında doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il 80,3 yıl ile Muğla olurken, doğuşta beklenen yaşam süresinin en düşük olduğu il 76,8 yıl ile Kütahya ilidir. Manisa ilinde doğuşta beklenen yaşam süresi 77,1 yıl olup 78 olan Türkiye ortalamasının altındadır. Manisa ili 77,1 yıl ile doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 74., Ege Bölgesi illeri arasında ise 6. sıradadır. 


Ege Bölgesi illerine bakıldığında erkelerde doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il 77,6 yıl ile Muğla olurken, doğuşta beklenen yaşam süresinin en düşük olduğu il 74,4 yıl ile Manisa ilidir. Manisa ili erkelerde 74,4 yıl ile doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu Türkiye’de 74. ildir. Ege Bölgesi illerine bakıldığında kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il 83,2 yıl ile Muğla olurken, doğuşta beklenen yaşam süresinin en düşük olduğu il 79,1 yıl ile Kütahya ilidir. Manisa ili kadınlarda 79,9 yıl ile doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu Türkiye’de 73., Ege Bölgesi illeri arasında ise 6. Sıradadır”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com