Şekerbank'tan Salihlili üreticilere finansman desteği

07 Kasım 2018, Çarşamba
Şekerbank'tan Salihlili üreticilere finansman desteği

Kuruluş amacı tarımın finansmanı olan ve 65 yıldır üretenin yanında yer alan Şekerbank, Salihli Ziraat Odası ile protokol imzaladı. Banka imzalanan protokol kapsamında, bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılıyor ve kredi geri ödemelerini yılda bir hasat zamanında yapmalarına imkân sağlıyor.

Şekerbank Salihli Şubesi, Salihli Ziraat Odası ile protokol imzaladı. Bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiği protokol, Şekerbank Salihli Şube Müdürü Serdar Güvenir ve Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk arasında imzalandı. İmzalanan protokol ile Şekerbank, bölgedeki üreticilerin finansman ihtiyaçlarını hasat zamanı geri ödeme imkanı ve avantajlı faiz oranlarıyla karşılayacak.


“Tarım sektörü ve çiftçilerimize destek olmaya devam edeceğiz”


Salihlili üreticilere banka olarak daha fazla destek olmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiren Şekerbank Salihli Şube Müdürü Güvenir “Şekerbank’ın üreteni destekleme misyonu doğrultusunda imzaladığımız protokol ile Salihli ’li üreticilerimize finansman sağlıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana uzman kimliğimiz ile tarım sektörüne ve çiftçilerimize her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.


“Üretime yapılan destek ekonomiye ivme kazandıracaktır”


Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk ise üreticilere yapılacak her türlü desteğin, ülke ekonomisine ivme kazandıracağını, ekonominin canlanmasına ve istihdama katkı olarak geri döneceğini söyledi. Aktürk “Üretim, ülkelerin refah düzeyinin artması ve kalkınmasının en büyük itici gücüdür” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com