Minik öğrenciler Kızılay'ı öğrendiler

08 Kasım 2018, Perşembe
Minik öğrenciler Kızılay'ı öğrendiler

Kızılay Haftası kutlamaları çerçevesinde ilçedeki okulları ziyaret eden Kızılay Salihli Şubesi Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Lisesi Uygulama Anaokulu'nda minik öğrencilerle bir araya geldi.

 Kızılay Haftası kutlamaları çerçevesinde ilçedeki okulları ziyaret eden Kızılay Salihli Şubesi minik öğrencilerle bir araya geldi.  Salihli Kızılay Şubesi öğrencilere, Kızılay'ın kuruluşu, bugünlere nasıl geldiği, görev ve sorumlulukları hakkında bilgiler verdi.


Salihli Kızılay Gönüllüsü Osman Uçkun “Kızılay 150. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu kapsamda ilçedeki okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geliyoruz. Kızılay hakkında onlara bilgi veriyoruz. Ayrıca çeşitli hediyelerle öğrencilerimizi sevindiriyoruz” dedi.


Hafsa Sultan Mesleki  ve Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı Abdülkadir Şenöz; “Kızılay Haftası her yıl geleneksel olarak kutlanır. Kızılay Şubesi gönüllü arkadaşlarımızın yaptıkları ziyaret bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimiz anlatılanları can kulağı ile dinlediler. Ve minik öğrencilerimiz birer Kızılay gönüllüsü olarak kalpleri ısıtacak birer çift çorap yardımında bulundular.” Dedi.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com