Kayda, "Atamızı saygı ve özlemle anıyoruz."

09 Kasım 2018, Cuma
Kayda,

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İstiklal mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle andıklarını kaydeden Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Atatürk’ün fikir ve ilkeleri doğrultusunda şekillenen Türkiye Cumhuriyeti, O’nun rehberliğinin aydınlık ışığında emin adımlarla yürümeyi sürdürüyor. Mustafa Kemal, yaşadığımız toprakların asla düşman eline bırakılamayacağını tüm dünyaya gösteren, ortaya koyduğu eserleriyle, sonsuza kadar yeri doldurulamayacak bir lider olarak kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için gelişim ve değişim yolunda başlattığı ilkeleri ile gelecek nesillerin de örnek alacağı büyük bir devlet adamı olarak yaşayacaktır.


Büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte İstiklal Savaşını zaferle sonuçlandıran Atatürk, Türk milletinin esareti kabul etmeyeceğini haykırmış bağımsızlık mücadelesinde en önde yer almıştır.
Türk milleti, dün olduğu gibi günümüzde de yüreğinde taşıdığı ve hiçbir zaman sönmeyecek olan Atatürk sevgisiyle; çağdaş dünyanın benimsediği değerlere, binlerce yıllık şerefli geçmişine ve cumhuriyetine olan ulvi bağlılığı ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda ilerlemektedir.


Atatürk'ün bizlere verdiği tarihi görev; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni sonsuza kadar kollamak ve yaşatmak görevidir.


Atamızı andığımız bugünde; O’nun ilkeleriyle gösterdiği hedefe doğru, Türk Milleti’nin ve Türk vatanının, Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.”


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com