Rotaryenler özel konuk ağırladı

05 Aralık 2018, Çarşamba
Rotaryenler özel konuk ağırladı

Salihli'de bulunan Rotary Kulübü, Dünya Engelliler Günü'nde ilçede yaşayan Otizmli genci, özel konuk olarak ağırladı.

Orhan Babayiğit dönem Başkanlığı’ndaki Salihli Rotary Kulübü, 1238’inci toplantısını “İlham Kaynağı olalım” sloganı ile Lidya Sardes Termal Otel’de gerçekleştirdi. Toplantıda Rotaryenler, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Salihli’de yaşayan ve ilçe halkı tarafından çok sevilen Otizmli genç Özcan Koç’u özel konuk olarak ağırladı.


Dönem Başkanı Babayiğit’in açılış konuşmasından sonra konuşan Koç, Salihli’deki Eğitim Uygulama Okuluna gittiğini şuan ise Oto Yıkamacıda Günay Or’un yanında çalıştığını söyledi. Koç “Müşterilerin araçlarını, paspaslarını yıkayıp temizliyorum” dedi.


Oto Yıkamacı Günay Or ise Özcan Koç’u 15 yıldır tanıdığını ve o günden bu yana da yanından hiç ayırmadığını söyledi. Or “Bir hafta Özcan bisikleti ile yanıma geldi, gitti. Birgün Özcan karnın aç mı diye sordum. Evet aç deyince onun karnını doyurdum. Birgün sonra Özcan, diğer otizmli arkadaşlarını da yanıma getirdi. Ama gücüm yetmediği için, diğer arkadaşlarını gönderdim, ama Özcan yanıma gelmeye devam etti” dedi. Özcan’ı çok sevdiğini dile getiren Or “Sen nerdeysen ben oradayım deyip, yanımdan hiç ayrılmıyor. Bende onu gözüm gibi bakıyorum. Bende onu çok seviyorum, beni kendi çocuklarımdan ve torunlarımdan bile kıskanıyor. O Allahın hikmeti bize” dedi.


Rotary dönem Başkanı Babayiğit’te Özcan Koç’u sahiplenen Günay Or’a teşekkür etti.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com