Engellilere EKPSS tercih uyarısı

05 Aralık 2018, Çarşamba
Engellilere EKPSS tercih uyarısı

Salihli İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Alim Yavuz, EKPSS tercih yapacak olan engelliler için uyarılarda bulundu. Yavuz, EKPSS tercihinde sürenin 7 Aralık'ta sona ereceğini belirtti.


Yavuz “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır.
Adayların, kadro tercihlerini yapabilmeleri için 2016-EKPSS veya 2018-EKPSS'ye girmiş, 2016-Kura veya 2018-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor.  EKPSS sonuçları ve kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına ve engel durumlarına uygun pozisyonlara yerleştirilebilmek için 29.11.2018 tarihinde başlayan tercihler 07.12.2018 tarihinde saat 23.59’a kadar sürecektir” dedi.


“Tercih konusunda yardımcı olacağız”


Yavuz “Adaylar internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresine girip “Aday işlemleri” alanından EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanından tercihlerini yapabileceklerdir. EKPSS tercihlerinin sonlanmasına son 2 gün kalmıştır.  Henüz tercih işlemlerini yapmayan engelli vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için bir an önce tercih yapmaları gerekmektedir.  Engelli vatandaşlarımıza  tercih işlemlerinin yapılması konusunda Salihli Sosyal Hizmet Merkezi olarak gerekli rehberlik hizmetleri sunulacaktır. İhtiyaç duyan vatandaşlarımız Salihli Sosyal Hizmet Merkezine başvurabilir” sözlerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com