CHP'den JES protestosuna destek

04 Ocak 2019, Cuma
CHP'den JES protestosuna destek

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Salihli İlçe Teşkilatı, Hacıbektaşlı Mahallesi'nde özel bir şirket tarafından yapımına başlanan Jeotermal Enerji Santrali (JES) nedeniyle çadır kurup eylem yapan Hacıbektaşlılı mahalle sakinlerine destek verdi.

 “Haklı mücadelenizde yanınızdayız”


CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık ve partililerle birlikte eylem çadırına ziyaret eden CHP Salihli Belediye Başkan Adayı Mazlum Nurlu, kaçak enerji tüketimine dikkat çekti. Türkiye’nin JES’ten elde edilecek enerjiye ihtiyacının bulunmadığını belirten Nurlu “Yeterki kaçak enerji kontrol altına alınsın. Buradan yeraltından çıkarılacak sıcak su, doğamıza ve çevremize zarar verecek. Kısacası sağlığımıza zarar verecek. Haklı mücadelenizde sonuna kadar yanınızdayız” dedi.


“Yaşam hakkımıza sahip çıktınız”


“Toprağınıza sahip çıktığınız için hepinizi tebrik ediyorum” diyen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu “Çünkü siz burada havanıza, yaşamınıza sahip çıktınız. Ayrıca benim yaşam hakkıma da sahip çıktığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz sizin haklı mücadelenizde sonuna kadar yanınızdayız. Şuanda Gediz Ovası büyük bir tehdit altındadır. Gediz Ovası dünyanın en kaliteli ve verimli topraklarına sahiptir” dedi. Bakırlıoğlu “Şuan bu bölgenin en verimli topraklarının yer aldığı Akhisar, Gördes, Salihli, Turgutlu ve Alaşehir tehdit altındadır. Ayrıca bu bölgenin tarımı tehdit altındadır. Bu bölgelerde yaşayan insanlarımızın can sağlığı, yaşam kalitesi tehdit altındadır. Ben sizlerin buradaki kararlı mücadelenize kazanacağınıza inanıyorum” sözlerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com