Nurlu "Salihli Belediye Başkanlığı mazbatasını alacağımızdan hiçbir kuşkum yok"

04 Ocak 2019, Cuma
Nurlu

CHP MYK Toplantısının ardından yerel seçimlerde aday gösterilen Salihli Belediye Başkan Adayı Mazlum Nurlu "Salihli Belediye Başkanlığı mazbatasını alacağımdan kuşkum yok" dedi.

23 Aralık tarihinde yapılan ön seçimde kullanılan oyların bin 237'sini alarak Salihli Belediye Başkan adayı olan  Avukat Mazlum Nurlu’nun adaylığı MYK toplantısının ardından resmiyet kazandı.
CHP Salihli Belediye Başkan Adayı Avukat Mazlum Nurlu yaptığı açıklamada “Alınan karardan dolayı hem partim adına hem de partililerimiz adına onur ve gurur duydum. Salihli Belediye Başkanlığı mazbatasını alacağımızdan hiçbir kuşkum yok. Salihli Belediyesi, yeniden sosyal belediyeciliğe kavuşacaktır”


OYLARIN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUNU ALMIŞTI


CHP Salihli Belediye başkan adaylığı için 23 Aralık tarihinde gerçekleştirilen eğilim yoklamasında 2 bin 814 üyeden bin 768 üye 8 sandıkta oy kullanmış, Saniye Ağgül 159, Mazlum Nurlu bin 237, Mehmet Şanver 370 oy almıştı.


1965 Salihli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Salihli’de tamamlayan Nurlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1997-1999 döneminde CHP Salihli İlçe Başkan yardımcılığı görevini üstelen Nurlu, 2007 yılından başlayarak üç dönem ilçe başkanlığı yaptı. 2011 Genel Seçimleri’ nde aday adayı olarak önseçime giren Nurlu, 3’üncü sırada seçilmiş, kontenjan aday olması sebebiyle 4’e düşmüş ve milletvekili seçilememişti. Kendisi gibi avukat olan İlkgün Şen Nurlu’yla evli olan Nurlu’nun bir çocuğu var. Nurlu, 25.26. dönem milletvekili olarak görev yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com