"Buca ve Salihli'nin çok fazla ortak yönü var"

11 Mart 2019, Pazartesi

1977 yılında Salihli'ye bağlı Çapaklı Mahallesi'nde dünyaya gelen CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, Sektör Medya'ya özel değerlendirmeler de bulundu. CHP Buca Belediye Başkan Adayı Salihlili Erhan Kılıç "Elimden geldiğince Salihli'ye geliyorum. Salihli'de nefes aldığımı hissediyorum. Köyüme gitmek bana huzur veriyor. Buca ve Salihli'nin çok ortak yönü var. Buca'nın değerlerini, Salihli'deki birikimimizle beraber yükselteceğiz." Dedi.

-SALİHLİ’NİN HER KÖŞESİNDE SOKAĞINDA ANILARIM VAR


“Salihli’nin benim hayatımda çok önemli bir yeri var.” Diyen Kılıç “1977 Salihli’nin Çapaklı Köyü’nde dünyaya geldim. 6 yaşına kadar köyümde büyüdüm. Sonrasında Salihli’ye yerleştik. İlk öğrenimimi Altınordu İlkokulu’nda okudum. Daha sonra Sekine Evren Anadolu Lisesi’nde  orta öğrenimimi tamamladım. Salihli’nin her köşesinde her sokağında anılarım var. Hala görüşmeyi sürdürdüğüm çok değerli dostlarım var. Annem, Selanik göçmeni Isparta Yalvaçlı, baba tarafım ise 7 göbek Salihlili. Ailemiz Çapaklı Köyü’nün ilk yerleşimcilerinden biridir.”

-KÖYÜME GİTMEK BANA HUZUR VERİYOR

Kılıç “Bağcılık geleneğinden gelen bir ailede büyüdüm.  Bugün de olduğu gibi Sünni’siyle Alevi’siyle farklılıkları bir kenara bırakan bir aileden geliyorum. Salihli kardeşçe yaşamın, yeşilin, doğanın, huzurun olduğu bir yer. Elimden geldiğince Salihli’ye geliyorum. Salihli’de nefes aldığımı hissediyorum. Köyüme gitmek bana huzur veriyor.”

-KESKİNER VE OKAY’IN KENTE BAKIŞ AÇILARI ÇOK ÖNEMLİYDİ

“Bugünlere gelmemizde ve bundan sonra yapacaklarımızda Salihli’nin izlerini taşıyacağız. Salihli çoğu alanda altyapısını tamamlamış bir yer.  Eski Salihli Belediye Başkanlarımız Zafer Keskiner,  Mustafa Uğur Okay’ın kente bakış açıları benim için çok önemliydi.  Başkanlarımız yeşil, çocukların oyun oynayabildiği bir Salihli yaptılar. Gençler için yaptıkları  sosyal ve kültürel çalışmaları çok önemsiyoruz. Bunlar bizim için örnek çalışmalardı. Salihli’de geçmiş dönem başkanlarımızın yapmış olduğu çalışmaları Mazlum Nurlu başkanımız da taçlandıracaktır.”

-ÇOK FAZLA ORTAK YÖNÜMÜZ VAR

Kılıç, şöyle konuştu “Buca ve Salihli’nin çok ortak yönü var. İki kentin de sembolü üzümdür. Bağcılık geleneğinden gelen birisi olarak belediyede görev yaptığım süre boyunca Levent Piriştina ile birlikte Üzüm Bağı Projesi’ni gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde de bu projeyi daha iyi bir konuma getirmek için çalışacağız. Biz burada geleneksel bağcılığı yaşatmak istiyoruz. Sultani üzümün ilk çıkış noktası Buca’dır. Buca’nın bu değerlerini, Salihli’deki birikimimizle beraber yükselteceğiz”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com