Nurlu "Salihli halkı verdiği yetkiyi almasını da bilir"

11 Mart 2019, Pazartesi
Nurlu

Millet İttifakı'nın Salihli Belediye Başkan Adayı CHP'li Mazlum Nurlu ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Orkun Şıktaşlı, Adala Mahallesi'nde seçmenle buluştu.

Programda konuşan Nurlu “2014 yılında değerli Salihli halkı mevcut belediye yönetimine mührü, yetkiyi verdi. Bizi 5 yıl yönet dedi. Ama gün geldi çattı. Salihli’den aldığı yetkiyi de krediyi de bitirdi. Salihli halkı verdiği yetkiyi almasını da bilir” dedi


Adala Mahallesi’nde pazaryeri içerisinde gerçekleştirilen seçim çalışmasına CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, İYİ Parti İlçe Başkanı Şentürk Tütüncü, Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Belediye Meclis Üyesi adayları ile partililer katıldı.


Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, yol, su, altyapı, yol, kaldırım gibi hizmetlerin belediyelerin rutin işleri olduğunu ve bu nedenle belediyelerin üretim ekonomisine dayalı projelerin geliştirmesi gerektiğini söyledi.


Şıktaşlı, geliştirdikleri projelerin her birinin üretim ekonomisine dayalı olduğuna dikkat çekerek, “Manisa’da 10 yıldır yapılan sadece 3 tane iş var. Dördüncü bir işi kimse söyleyemiyor. Biz asla betonarmeye yatırım yapmayacağımızı her yerde söyledik ve söylemeye devam ediyoruz. Hedefimiz Manisa’nın kılcal damarlarını beslemek ve üretim ekonomisine dayalı projeler geliştirmek. Vatandaşımızın cebini rahatlatacak, üreticimizi kazandıracak projelerimizle geliyoruz. Manisa’nın kendi markalarıyla kaliteleşmesine ihtiyacı var. Manisa’nın ekonomik gücünü sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte canlandıracağız. Manisa’yı odalarımızla yapacağımız istişareler ile yöneteceğiz" diye konuştu.


Salihli Belediye Başkan Adayı Mazlum Nurlu ise “2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir yasası yürürlüğe girmişti. O seçimlerde bizlerde diğer siyasi partilerde ve bugün yetki alan mevcut belediye yönetimi de merkez mahalleler gibi Adala Mahallesi’nin de çiçek gibi olacağını hizmete boğacaklarını söylemişlerdi. Ama maalesef Adala’mıza arsenikli suyu içirmeye devam ediyorlar. Demokrasinin güzelliği budur. 2014 yılında değerli Salihli halkı mevcut belediye yönetimine mührü, yetkiyi verdi. Bizi 5 yıl yönet dedi. Ama gün geldi çattı. Salihli’den aldığı yetkiyi de krediyi de bitirdi. 20 gün sonra sizlerin sayesinde görevi geri alacağız. Salihli halkı verdiği yetkiyi almasını da bilir. Bugün büyükşehir yasası ile birlikte arsalarımızı arazilerimizi mirasyedi anlayışı ile yok pahasına satan bir anlayış var. Sen bizim siyasi partiye mensup değilsen seni işten atarım diyen bir zihniyet var. Bize ne kadar oy verdiniz de bizden hizmet bekliyorsunuz diyen bir anlayış var. Böyle bir anlayış olamaz. Göreve gelirken bir herkese eşit mesafede eşit yakınlıkta olacağız hakkaniyetle yöneteceğiz demişlerdi. Ama bugün yandaşları ile saltanat sürüyorlar. Bugünler bitmeyecek sandılar ama kaldı 20 gün.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com