Cezaevi'nde "Salon Kader" kuaför hizmete girdi !

12 Mart 2019, Salı
Cezaevi'nde

Salihli'de yardımsever iş adamlarının desteği ile cezaevi içerisinde kullanılmayan bir lavabo bölümü yine hükümlülerin de yardımları ile yenilenerek kuaför salonuna dönüştürüldü.


Salihli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yardımseverlerin desteği ile yapımı tamamlanan, yaklaşık 15 bin liraya mal olan ve “Salon Kader” adı verilen Kadın Kuaför Salonu hizmete girdi.
Salihli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan tutuklu ve hükümlü kadınların, tahliyeleri sonrası hem mesleki eğitim kazanmaları hem de sosyal yaşama uyum sağlamaları açısından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan kurs kapsamında hizmete sokulan kuaför salonu düzenlenen törenle hizmete girdi.


Salon Kader adı verilen kuaför salonunun açılışı nedeniyle Şehit Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir Çok Amaçlı Salonunda bir program düzenlendi.


Programın açılış konuşmasını kurum öğretmeni Hakan Balcı yaptı.


Balcı “Salihli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, kurumsal yapısı yanında gerek işleyiş gerek iş yurdu faaliyetleri gerekse eğitim öğretim faaliyetleri bakımından alışılmışın dışında çok yönlü faaliyetlerine gerek Cumhuriyet Başsavcımız Hasan Uğurlu, gerekse kurum müdürümüz Erkan Keskin’in katkıları devam etmektedir. Bu kuaför salonu da kurumumuza kazandırdığımız önemli bir hizmettir” dedi.

Salihli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Erkan Keskin ise “Kurumumuzda cezalarının infazını çekmekte olan hükümlü ve tutukluların gerek tahliye sonrası sosyal yaşama uyumlarını sağlama, gerekse meslek sahibi olan hükümlü ve tutuklularımızın mesleklerini koruyup geliştirmeleri veya mesleği olmayan hükümlü ve tutuklularımızın bir meslek edinmeleri amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğimiz devam edecek.”


Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ise “Salihli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, adeta bir eğitim yuvası gibi. Gerek meslek edindirme kursları, gerekse diğer faaliyetleri ile koskoca bir üniversite gibi. Türkiye genelinde olduğu gibi Salihli’de de ceza infaz kurumumuz eğitim öğretim faaliyetlerine çok büyük bir önem veriyor. Ceza infaz kurumlarımızdaki eğitim servislerimizin amacı hükümlülerimizi sağlıklı düşünen bireyler olarak topluma kazandırmaya çalışmaktır. Ayrıca eğitim ve öğretimleri aksayan hükümlü ve tutuklularımızın bu birimlerimiz aracılığı ile eğitim ve öğretimleri de sürdürülüyor. Bunun yanı sıra mesleki ve teknik kurslar aracılığı ile de hükümlü ve tutuklularımıza önemli imkanlar sunuluyor. Bu kuaför salonumuzda gerçekten güzel bir çalışma olarak hayata geçirildi. Buradaki eğitimlerini tamamlayan tutuklu ve hükümlülerimiz tahliyeleri sonrası devlet destekli çeşitli krediler aracılığı ile çok rahat bir şekilde iş sahibi olabilirler. Eğitim faaliyetleri, ceza infaz kurumlarında birinci sırada yer alan faaliyetleri arasındadır. Bunun yanı sıra tarımsal faaliyetlerimizde oldukça üst düzeyde. Dolayısıyla iş yurtlarındaki faaliyetlere de çok büyük bir önem veriliyor”


Salihli Kaymakamı Levent Kılıç ise “Ben daha önce cezaevi bulunan bir ilçede hiç görev yapmamıştım. Bu kurumumuzu da ilk defa ziyaret ediyorum. Başsavcımız kurum hakkında daha önce bir çok kez bilgi vermişti ama gelip görünce başsavcımızın burası ile ilgili heyecanını çalışma azmini daha iyi anlamış oldum. Gerçekten de işleyişi, üretim alanları, sosyal faaliyetleri, mesleki kursları, iş yurdu faaliyetleri ile örnek bir kurumumuz.” Dedi.


Konuşmaların ardından kuaför salonunun yapımında maddi destekte bulunan Oktay Tekstil adına Uğur Üstündağ’a, Ünalan Gıda adına Gökhan Ünalan’a, İlhanlar Gıda adına İbrahim İlhan’a,  Çepa Gıda adına Levent Çetin’e ve Gencer İnşaat adına Yusuf Gencer’e protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.


Plaket töreninin ardından Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Abdusselam Esen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Gezgin, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Erkan Keskin ile hakimler, savcılar ve katılımcılar kuaför salonunun açılışını gerçekleştirdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com