"Cumhur İttifakı Türkiye'nin ufkunda yıldız gibi parlamaktadır"

14 Mart 2019, Perşembe

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri programı çerçevesinde gittiği Salihli'de, Cumhur İttifakı'nın Türk milletinin iradesiyle ruhunu kattığı bir birliktelik olduğunu vurgu yaparak "Cumhur İttifakı Türkiye'nin ufkunda yıldız gibi parlamaktadır" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri programı çerçevesinde Salihli’ye gelerek Cumhur İttifakı’nın Mersinli Mahallesi’ndeki seçim çalışmasına katıldı.

Salihli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li başkan adayı Zeki Kayda ile Cumhur İttifakı’nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün’e destek isteyen MHP’li Akçay “2014 yerel seçimlerinde olduğu gibi, 31 Mart yerel seçimlerinde de Salihli’de Zeki Kayda, Manisa2da da Cengiz Ergün’e kefiliz. Daha önce adaylarımızın size yapacağı hizmetler karşısında kefildik, ama şimdi şahit olarak huzurunuzdayız. Bu kez ayrıca Cumhur İttifakı olarak yine kefil oluyoruz” dedi.


Konuşmasında CHP’yi eleştiren MHP’li Akçay “CHP, HDP ve İYİ Parti, PKK ile FETÖ’yle verilen mücadeleye hep karşı durdular, hep karşı durmaya devam ediyorlar. Cumhur İttifakı, içimizdeki ve dışımızdaki tehditlere karşı kurulmuş, bir ittifaktır. İki güzide liderimiz hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin birlikteliğiyle Cumhur İttifakı Türkiye’nin ufkunda bugün yıldız gibi parlamaktadır. Allah’ın izniyle önümüzdeki kısa süre içerisinde, kısa ve orta vade de Türkiye, dünya da süper bir güç olma yolunda ilerleyecektir. Buna da kimse mani olamayacaktır. Suriye’nin, Irak’ın ve Libya’nın ne hale geldiğini herkes görüyor. Bunlar Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi yapmak istiyor. Çünkü devletini ve ordusunu kaybeden toplumlar, milletler ayak altında ezilmeye mahkumdur. Türk milleti ayaklar alında asla ezilmeyecektir. Şunu unutmayalım, CHP’nin Atatürk, Kuvayı Milliye ile uzak ve yakın alakası kalmamıştır, Kuvayı İnzibatiye zihniyetine savrulmuştur. İyi gücü, PKK, HDP ve FETÖ’yü övmek olan kişileri büyükşehirlerde aday gösterip, belediye meclis üyeliklerinde de PKK uzantısı olan HDP’lileri aday gösterdi. CHP ve İYİ Parti’ye oy veren kardeşlerim, sandığa gittiklerinde bunları düşünüp, ona göre oy kullansın” dedi.

Akçay konuşmasına şöyle devam etti “CHP’nin bütün sözleri iktidar düşmanlığı, Cumhurbaşkanlığı düşmanlığı Devlet Bahçeli düşmanlığı ile siyaset yapıyorlar. Çarşı, her şeye karşı. Ne yapılırsa yapılsın, ne kadar güzel bir şey yapılsa, karşı çıkalım, düşmanlık yapalım. Bu bizim asla düşeceğimiz bir durum değildir. Cumhur İttifakı böyle bir yanlışlığa, asla ve asla düşmez. MHP olarak ülkemiz ve milletimiz için yararlı olanı, daima destekledik, bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. Ülkemizin bekası içinde AK Parti ile Cumhur İttifakını kurduk. Cumhur İttifakı’nın siyasi parti çıkarlarına yönelik en küçük bir pazarlığı, hesabı, kitabı yoktur. Bizim bir tek sevdamız var, oda ülkemizi, milletimizi, daha yükseklerde, daha güçlü, daha mutlu yapıp, tüm tehlikeleri bertaraf etmektir. Şunu da hiçbir zaman unutmayalım, Türkiye asla sahipsiz değildir. Sizlerden Cumhur İttifakına destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın’ında birer konuşma yaptığı Mersinli Mahallesinde konuşan Salihli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li başkan adayı Zeki Kayda ise “Beş yıl önce Salihli ve 102 mahallesinde ne söz verdiysek yerine getirdik, Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Şimdi yine  ne söz verdiysek yerine getireceğiz. Salihli’ye kazandırdığımız dev projeler bunun bir kanıtıdır. Dev projeleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün birlikteliği ile gerçekleştirdik. Bugüne kadar bu dev hizmetleri yerine getirirken, yanımızda sadece Büyükşehir vardı, şimdi Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı’nın gücüyle, Salihli’ye hizmet yağmurumuz yeni dönemde de devam edecektir. Salihli başta olmak üzere 17 ilçemizde ve Büyükşehir de Cumhur İttifakı gümbür gümbür geliyor” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com