Akşener, Salihli'de Nurlu ve Şıktaşlı'ya destek istedi

14 Mart 2019, Perşembe
Akşener, Salihli'de Nurlu ve Şıktaşlı'ya destek istedi

Salihli'de atlı birlikler tarafından karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,Kurudere ve Turan Caddesi'nin kesiştiği alanda toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada Millet İttifakı'nın Manisa Büyükşehir adayı Orkun Şıktaşlı ve Salihli Belediye Başkan adayı Mazlum Nurlu'ya destek istedi.

Konuşmasına “Burası bir ilçe birbirinizle dostsunuz, ahbapsınız, hangi siyasi partiye gönül vermiş olursanız olun, günün sonunda birbirinizin yüzüne bakıyorsunuz ve bakacaksınız.” Şeklinde başlayan Akşener “Tepedekilerin düşmanca tavırlarına düşmanca dillerine Allah rızası için pirim vermeyin. Ağalar kavga etmemizi istiyor.  Birbirinize düşman olmanızı istiyor. Ama aynı okulun velilerisiniz, talebelerisiniz. Aynı apartmanın komşularısınız, aynı tarlanın sınır komşularısınız. Aynı ürünü yetiştirip, aynı hakaretle karşılaşan çiftçileriniz. Aynı tencereyi kaynatmakta zorlanan kadınlarsınız. 1 Nisan günü hepiniz işinize gücünüze, birbirinizin yüzüne bakacaksınız. Aynı camide namaz kılacaksınız. Bunlara siz aldırmayın. Bu yerel seçimdir. Siz en iyi hizmet edecek, projesi olan adaya oy vereceksiniz. Salihli’de Mazlum Nurlu’ya, Manisa’da Orkun Şıktaşlı’ya oy vererek destek olacaksınız. CHP’ye oy veren 11 milyon insana,  İyi Partiye oy veren 5 milyon insana, Demokrat Parti ve Saadet Partisine oy veren 1 milyon insana söylenen illet, zillet gibi sözleri siz söylemeyeceksiniz sahada” şeklinde konuştu.


“Seçim var, olumlu rekabet edeceğiz” diyen Akşener “Biz adaylarımıza destek istemek, sizi ikna edebilmek için buradayız. Edebilirsek oylarınızı alacağız.  Ama şunu net bir şekilde söylüyorum. MHP’ye, Ak Partiye oy veren seçmende bizim canımızdır, kanımızdır, kardeşimizdir. Kem söz sahibine aittir deyip geçeceksiniz. Neden kocaman kocaman koşuyorlar, mutfak yanıyor, ondan” dedi.
EYT’li olanlara saraya takılanlar diyen Akşener “Hepimize terörist dedi ama adam insaflı, size türedi dedi. Ama göreceksiniz o EYT mağdurlarının mağduriyeti gidermek Allah bize nasip edecek. Başka bir şey daha var ama bunlar yerli ve milliymiş. Ya bizde gayri milli. Beki ne oldu andımız. Ne oldu Türkiye Cumhuriyeti’nin kaldırılması. Hani bunlar nasıl yerli ve milli. Yerli ve milli görmesek, inanacağız. Sizi gidi çakma milliyetçiler sizi. Biz döne döne söylemeye devam edeceğiz. Mazottan ÖTV’yi indirtinceye kadar devam edeceğiz. Onlar indirmedi Nurlu ve Şıktaşlı indirecek. Biz dertlerinize konuşmaya devam edeceğiz. Belediye başkan adaylarımız sizin dertlerinizi proje üretmeye devam edecekler” dedi.


Akşener konuşmasına şöyle devam etti “Polislerimize 3600 ek gösterge ve diğer memurlarımıza da hepsini vereceğim diye. Bunları söyledi ama yerine getirmedi. Şimdi hangimiz yalancı oluyoruz. Şimdi ben mi yalancıyım arkadaş mı yalancı. Bu sefer yalan söylemekten burunları uzadı” şeklinde konuştu. 


Meral Akşener'e Salihli’de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İYİ Parti genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu,  İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Millet ittifakı ve İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orkun Şıktaşlı ve Millet ittifakı ve CHP Salihli Belediye Başkan adayı Mazlum Nurlu, CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Şentürk Tütüncü eşlik etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com