"Salihli'de daha yapacak çok işimiz var"

15 Mart 2019, Cuma

31 Mart yerel seçim çalışmalarına Akören ve Durasıllı Mahallelerinde devam eden Salihli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP'li Belediye Başkan Adayı Zeki Kayda "Salihli'de daha yapacak çok işimiz var" dedi.


MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın,  AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç’in yanı sıra Durasıllı  eski belediye başkanları Basri Ersoy ve Mehmet Uygun’un da birer konuşma yapıp, Cumhur İttifakı adaylarına  destek istediği Durasıllı’da konuşan Salihli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Zeki Kayda “Biz hizmetin sınırı yoktur diyerek,  5 yıl önce yola çıktık. 102 mahallemize ise ayrım yapmaksızın, bize oy verdi, vermedi demeyip hizmet götürdük. Hizmetlerimize ise bize sadece 31 oy veren Yeşilova Mahallemizden başladık. Yeşilova’nın alt yapı sorununu çözüp, her tarafına parke taş döşedik. Bize 7 oy veren Gaffar Okkan Mahallemize sağlık ocağı ve muhtarlık binası yaptık” dedi.


“Biz Salihli’ye doğalgaz getireceğiz derken şaka yapmıyorduk” diyen Başkan Kayda “Salihli’nin doğalgaza ihtiyacı yok diyenlere rağmen, hükümetimizin desteği ile doğalgazı kentimize getirip, bir hayali gerçeğe dönüştürdük. Doğalgazı Organize Sanayi Bölgemize getirip, istihdam yaratarak kentin önünü daha da açacağız. 5yıl süreçte verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirip, Salihli’yi ayağa kaldırdık. Şimdi Cumhur İttifakı ile daha güçlüyüz. Yeni dönemde de yeni prestij caddeleri, otogar projesi, Kent Meydanı Kültür Merkezi projesi, Gümüşçayı Köprü Projesi,  Kadın Sığınmaevi Projesi, Kurtuluş Mahallesi Yeni Semt Pazaryeri Projesi, Türk Dünyası Parkı Projesi, Gençlik Merkezi Projesi, Masal Ormanı Parkı 2.Etap Projesi, Katı Atık Transfer İstasyonu Projesi, Kırveli E96 Karayolu Alt Geçit Projesi, Demiryolu’nun şehir dışına taşınması, Salihli Organize Jeotermal Seracılık Bölgesi Projesini hayata geçirme sözü veriyoruz. En önemlisi de Salihli’ye TOKİ gelecek” dedi.


Konuşmasında CHP’yi eleştiren Başkan Kayda “Salihli’de hem ilçe başkanlığı yaptın, hem de milletvekili olarak görev yaptın. Bu şehir için ne yaptın. Şimdi PKK destekleyicileri ile birlikte oldun. Durasıllılı hemşehrilerim, bu vatan ve bayrak için canını seve seve veren şehit Mustafa Kozak’ın kemiklerini sızlatmak istemiyorsanız, bunlara oy vermeyin” dedi. “Biz kürt kardeşlerime değil, PKK destekleyicilerine karşıyız” diyen Başkan Kayda “Biz kürt kardeşlerimize gelin verdik, onlardan gelin aldık. Biz PKK’ya karşıyız, kürt kardeşlerime değil” diye konuştu.


“Biz özde değil sözde severiz” diyen Bilen “Birbirlerine rakip AK Parti ve MHP baktı ki memleket meselesi var. Devletin ve milletin beka sorunu var deyip, bir araya gelerek Cumhur İttifakını kurduk. Birileri gibi kapalı kapılar arkasında hesaplar yapmadık.Hiç kimse ile işbirliğimiz yok deyip, öbür taraftan  Kandilden gelen isimleri, listelerimizde yer vermedik. Manisa, Salihli, Gölmarmara hangi ilçemizde olursa olsun, Cumhur İttifakı adaylarımızın hiçbirinde HDP’li yoktur. Hani onlarla işbirliği içerisinde değildiniz.  Biz sizin yaptığınız pazarlıkları görüyoruz. Yalan söyleyerek, iftira atarak, Cumhur İttifakına boza bilirmiyiz diye fitne çıkarmaya çalışanlara Durasıllı’dan güzel bir mesaj verin. Cumhurunda, devletinde emin ellerde olduğunu gösterin” dedi.


“Sizin emanetinizi birilerine bırakıp kaçmadık” diyen Bilen  “Biz devlet dediysek onlar karşı durdu, hizmet dediysek onlar karşı çıktı. Bunlar Manisa’da Cengiz Ergün, Salihli Zeki Kayda, hükümet başarısız olsun, Recep Tayyip Erdoğan başarısız olsun istiyor.  Tayyip kadar başınıza taş düşsün. Tayyip’i neden istemezsin ki bu ülkeyi kalkındırmış ve zenginleştirmiş. Yoksulu gözetmiş, engelliyi görmüş, hepsine kucak açmıştır. Tayyip gitti, yerine kim gelecek, sen mi geleceksin. Muharrem’i istemiyorum çünkü başarı öyküsü yok diyorsun, Arkasında başarı öyküsü olmayanı İstanbul’a belediye başkanı yapmıyorsun da bu millete Cumhurbaşkanı olamaya mı yutturmaya çalışıyorsun. Milleti bu kadar saf mı zannediyorsunuz” dedi.


Bilen “Bu memleketin bekası için Salihli’de Cumhur İttifakı’nın adayı Zeki Kayda, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Cengiz Ergün’dür. Adaylarımıza güvenin, onlara destek olun” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com