Mesleki eğitim sektör buluşmalarına öncülük ediyor

13 Nisan 2019, Cumartesi
Mesleki eğitim sektör buluşmalarına öncülük ediyor

Sektör buluşmalarına hız kesmeden devam eden Salihli Mesleki Eğitim Merkezi, bu kez Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı işletmeleri ile buluştu.

By Baristo Cafe’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantı da, sektörün sorunları ve bu alanda nitelikli eleman istihdamını arttırabilme noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.


Toplantıda konuşan Merkez Müdürü Ali Rıza Kan, bu tur etkinlikleri sektörler arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması adına düzenlediklerini vurgu yaparak, sorunların çözümü noktasında önemli adımlar atıldığını belirtti.


İşletmelerde kesinlikle belgesiz usta ve kayıtsız öğrenci kalmaması adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Kan “Günümüz İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda işletmelerimizin daha titiz olmaları gerekmektedir. Kahvaltımıza katılan bütün işveren ve ustalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Dilek ve temenniler ile son bulan kahvaltılı toplantıya Merkez Müdürü Ali Rıza Kan, Müdür Yardımcıları İsa Özkaya ve Erdal Yavuz, Salihli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda Kadir Dilşeker, Alan Öğretmenleri Fatma Üçekiz ve Merdiye Özışık, okul rehber öğretmeni Cihangir Gökdemir, Muhasebe ve Finansman Alan Öğretmeni Süleyman Adıgüzel ile berber ve kuaför işverenleri katıldı.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com