Genç girişimci, Salihli CBÜ'de söyleşiye katılacak

15 Nisan 2019, Pazartesi
Genç girişimci, Salihli CBÜ'de söyleşiye katılacak

Kanada doğumlu olan genç girişimci Adam Evren Garipoğlu, deneyimlerini ve uluslararası iş fırsatlarını anlatmak için MCBÜ Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne geliyor.

Salihli halkının yardımlarıyla yapımına başlanan ve Salihli Belediyesi tarafından tamamlanarak eğitime başlayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Çarşamba günü “Girişimcilik ve Kanada” başlıklı söyleşi düzenlenecek.


Söyleşide Türk girişimci Adam Evren Garipoğlu kurduğu World17 şirketinin başarı öyküsünü, çalışma alanlarını ve uluslararası pazarlara açılmadaki deneyimlerini paylaşacak. Etkinliğe fakülte akademik personelinin ve öğrencilerin yanı sıra özel sektörden katılım sağlanabilecektir. Garipoğlu, Kanada’da gelişen ve eksik olan iş kolları, hangi tür yatırımların yapılması gerektiği konusunda da bilgiler verecektir. 900 dolar bir sermayeyle 4 yıl önce kurulan World17 kurucusu Adam Evren Garipoğlu tarafından stratejilerin belirlediği, 2018 yılında marka değeri 6.6 milyon dolara ulaşmış, merkezi Kanada’da bulunan bir yatırım danışmanlığı ve markalaştırma şirketidir. Türk üreticilerine ve markalarına danışmanlık yapan firma Turquality Marka Destek Programı’nın da gücüyle Türk firmalarını Kanada’ya taşıyor.


Kanada doğumlu Adam Evren Garipoğlu Anadolu Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü bitirdikten sonra Toronto Humber College’de Dünya Turizm Hukuku ve Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Garipoğlu Guelf Humber Üniversitesi’nde Göçmenlik Hukuku konusunda doktora eğitimine devam ediyor. Etkinlik, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda 17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 12:00-14:00 arası gerçekleştirilecek.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com