CHP Salihli İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

18 Nisan 2019, Perşembe
CHP Salihli İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

Salihli'de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. CHP Manisa İl Başkanında katıldığı toplantıda, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Salihli Ziraat Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlarken, açılış konuşmasını ise İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık yaptı. Kocabıyık, “Seçimler süresince ve sonrasında yerel iktidarın gücüne karşı, devletin gücüne karşı, yönetim olarak, kadın kolları olarak, adayımız olarak, belediye meclis üyeleri arkadaşlarımız olarak ve gençlik kollarımızla birlikte partili üyelerimizle elimizden geldiğince çalışıp, çabaladık. Çalışan, emek veren, destek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde çok çalıştık, çok çabaladık, çok koştuk herkesin emeğine sağlık” dedi. Kocabıyık “Yerel iktidarın ve devletin gücüne rağmen, elimizden geleni yaptık. Süreci son noktaya kadar devam ettirdik” diye konuştu.


Salihli’de ilk defa 50 bin oy ile yüzde 47’lik oranla seçim kaybettiklerini belirten Manisa İl Başkanı Semih Balaban “Bu tabi hepimiz için üzüntü verici bir durumdur. Biz her zaman Salihli’yi ön planda tuttuğumuz için üzüldük ama yine de yapılanlar yapıldı. Önemli olan derlenip toparlanmaktır. Manisa il geneli olarak baktığımızda hedeflere ulaşamasak ta sıfır belediyeden 4 belediye yükseldik. 6 tane büyükşehir belediye meclis üyesinden 17 üyeye çıktık. Bize düşen görev, hatalarımızdan ders almak ve bu dersleri aldıktan sonra da parti içi mücadeleyi seçim sürecinde bırakarak tek yürek olmak” şeklinde konuştu.


Millet İttifakı’nın CHP’li Salihli Belediye Başkan adayı Mazlum Nurlu, zor bir süreç yaşadıklarını vurgu yaparak, seçimde canla, başla çalışan tüm herkese teşekkür etti.


Salihli Ziraat Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, belediye başkan adayı, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile parti üyelerinin katıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com