"Ülkeyi bölmek isteyenlere karşı CHP dimdik ayaktadır"

23 Nisan 2019, Salı

CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en üzücü olaylardan biri olarak nitelendiriyoruz . Bu saygısızlığın sadece Cumhuriyet Halk Partisi'ne değil, şehit ve şehit ailesine yapıldığını belirtmek isterim" dedi.

CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.


Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına ilçe yönetiminin yanı sıra gençlik ve kadın kolları ile Millet İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayı olan avukat Mazlum Nurlu’da katıldı.


Kocabıyık “Saldırıyı şiddetle kınıyoruz  yaşanan olayın protesto değil planlanmış bir saldırı olduğunu savunuyoruz. Bu saldırının azmettiricilerini ve tetikçilerini tanıdıklarını, “Bu saldırıyı azmettirenler paçavra gazetelerde Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhuriyet Halk Partililere hakaret eden yazılar yazan ve yazdıranlardır. Azmettiriciler, hiçbir şehit cenazesine hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yönetici alınmasın diye talimat veren bakanlardır. Bu azmettiriciler zehirli bir dil kullanarak insanları ötekileştiren Cumhuriyet Halk Partisi’ne CHP’lilere her türlü hakareti yapan yaptıran zihniyettir. Şehitlerin siyasete malzeme edilmesine asla izin vermeyeceğiz, “Bu şehitler Türkiye Cumhuriyeti’nin şehitleridir.  Bir partinin şehitleri olamaz olmayacaklardır. Ülkeyi emperyal oyunlarla bölmek isteyenlere karşı Cumhuriyet Halk Partisi  dimdik ayaktadır. Ama sizlerde şunu iyi bilin Mehmetçiğe kurşun atan teröristle ayrıştırıcı bir dil kullanan, ötekileştiren, bölücü söylemleri yapanların emperyalizmin hizmetkârları olduğunu unutmayın. Türkiye’yi bir korku imparatorluğuna, bir terör ortamına çekmek isteyenlere karşı hepimiz uyanığız. Bu ülke hepimize yeter bu ülkede hepimize yer var.  Herkes kardeşçe yaşamalı. Emperyalist güçlerin hiçbir zaman oyununa gelmeyeceğiz” .

“Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Neden?   Aylardır bu ortama malzeme taşıyan aylardır bu saldırının altyapısını oluşturan açıklamalar yapan ve hiçbir şekilde saldırı başladığında önlem almamışlardır. Bizim tek talebimiz var.  Bu olayı yapanlar ve bu olayın arkasındakiler adalete teslim edilsin. Biz her şeyi hukuk yoluyla çözmek istiyoruz. Biz adalete, hukuka inanan bir parti olarak her zaman hukuktan yanayız.  Ve şunu söylüyoruz bu failler yakalansın savcılığa teslim edilsin. Hukuk neyi emrediyorsa o yapılsın ama bu kadar rezillikten sonra bir kez daha söylüyorum ne Ankara Valisinin ne de İçişleri Bakanının o koltukta bir dakika oturma hakkı kalmamıştır”. Bütün bu yaşananlara rağmen tüm halkımızı aklı selim ve sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com