Üretici Kadın Pazarı, Salihli'de şenlik havası yarattı

30 Nisan 2019, Salı
Üretici Kadın Pazarı, Salihli'de şenlik havası yarattı

Salihli TSO Kadınlar Birliği'nin geleneksel Üretici Kadın Pazarı'na yoğun bir katılım yaşandı. Laminarya Cafe'nin bahçesindeki 101 stantta el emeği göz nuru eserlerini satışa sunan Salihlili kadınlar, bir yandan satış yaparken, diğer yandan da yeni bağlantılar kurdu.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası  (TSO) Kadınlar Birliği, hemcinslerini maddi ve manevi yönden destekleyen organizasyonlardan birine daha imza attı. 101 kadının stant açtığı açık havadaki etkinliğe Manisa Valisi Ahmet Deniz, Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı M. Süreyya Karaoğlu, Salihli Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile Salihli halkı katıldı.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel yaptığı konuşmada, kadınların sosyal hayatta ve iş yaşamında daha fazla yer alması konusuna vurgu yaptı. Kadınların üretken olduğunu ama bu üretkenliği maddi kazanca dönüştüremediğini belirten Yüksel, şunları söyledi “Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üretici Kadın Pazarı’nda stant açan Salihlili kadınlar, evlerinde ürettikleri el işleri ve pasta- böreklerle aile bütçelerine katkı sağlamaktadır. Bu etkinliğin kadınlara ufuk açtığına inanıyorum. Bununla birlikte bu etkinlik, Salihli TSO Kadınlar Birliği’nin burs sağladığı 15 üniversiteli kız öğrencinin de masraflarına destek olmaktadır. Kadınlar Birliği’ni bu güzel etkinlik için yürekten kutluyorum.”


Stantları dolaşarak satışa sunulan ürünleri yakından inceleyen ve kadınlarla sohbet eden Manisa Valisi Deniz, sunulan börek ve tatlıların da tadına baktı. Yapılan açılış konuşmasında Üretici Kadın Pazarını düzenleyen Salihli TSO Kadınlar Birliği’ni ve katılımcıları kutlayan Deniz, “Milletçe kadın gücünün neler yapabileceğini Kurtuluş Savaşı mücadelemizde gördük. Kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayatta daha çok var olmalıdır. Hiçbir kuş tek kanatla uçamaz. Kadın ve erkek birlikte çalışıp Ülkemizi kalkındırmalı, çocuklarımızın yarınlarını güzelleştirmeliyiz. Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü Türkiye’nin temelidir. Bu yüzden kadın istihdamı %50 seviyelerine gelmelidir. Bizler bu konuda sizlere elimizden gelen desteği sağlayacağız. Siz değerli kadınlarımızı çalışmalarınız için tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.


Gece boyunca devam eden Üretici Kadın Pazarı etkinliğinde canlı müziğin yanı sıra çeşitli aktiviteler de düzenlendi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com