ENAD üyeleri kahvaltı da buluştu

12 Haziran 2019, Çarşamba
ENAD üyeleri kahvaltı da buluştu

Kısa adı ENAD olan Engelli Aileleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (ENAD) tarafından Laminarya Kafe'de kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Kahvaltı etkinliğine Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Alim Yavuz, özel eğitim kurumu yetkilileri, ENAD üyeleri katıldı.


Programın açılış konuşmasını Engelli Aileleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (ENAD) Başkanı Emin Kuyucu yaptı.


Kuyucu konuşmasında “Dernek olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile müşterek çalışıp Halk Eğitim destekli el sanatları kursu açıyoruz. Özel insanlarımızın el becerilerini geliştirerek satış amaçlı ürünler elde etmekteyiz.  Engellilerimizin kurs yerine taşınmasına da engelleri aşalım aracını kullanmaktayız. Bu aracı engellilerimizin kullanımına sunan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür ediyoruz. Yeni düzenlenen caddelerdeki engelli rampalarına araçlarını park eden vatandaşların buralara araçlarını park etmelerini istemiyoruz.  Cadde üzerindeki esnafımızın özel insanlarımızı unutmayıp geçit hakkı bırakmalarını istiyoruz. Engelli insanlarımızın 2022 sayılı yasa ile verilen engelli maaşları ramazan ayı içerisinde ve ramazan bayramında bir çok engellinin maaşları kesildi. Maaşlarının kesilme nedeni hanede oturan insanların kişi başına düşen gelirin muhtaçlık sınırının 609 lira gibi komik olan rakamdan ibaret olması. Bu durumun düzeltilmesi için yasanın yeniden parlamento da görüşülerek muhtaçlık sınırının yalnızca özel insan olan engellinin durumu araştırılması gerekir. Ayrıca yine gerek Manisa Büyükşehir Belediyesi gerekse Salihli Belediyesine caddeler üzerindeki çalışmalar da özel insanlar için yaptıkları düzenlemelerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür ENAD ailesi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.


Salihli İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Alim Yavuz ise gerek kurum olarak gerekse Rehberlik Araştırma  Merkezi, Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Salihli Devlet Hastanesi olarak özel insanların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com