Eğitim-İş, Salihli'de toplandı

25 Haziran 2019, Salı
Eğitim-İş, Salihli'de toplandı

Manisa Eğitim-İş Sendikası 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılı sene sonu değerlendirme toplantısı Salihli Kardelen Restorantta yapıldı.

Toplantı, merkez temsilcilik ve ilçe temsilcilikleri, başkanlar ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.  Toplantının açış konuşmasını yapan Manisa Şube Başkanı Süleyman Yıldırım, hem özlük hem de özgürlük mücadelesi verdiklerini ifade ederek, nerede bir mazlum varsa orada olduklarını, eğitim çalışanlarının taleplerini en doğru şekilde muhataplarına ilettiklerini söyledi. Mazlumun ve mağdurun yanında yer aldıklarını, bu uğurda çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceklerini kaydeden Yıldırım, sendikacılığın kendilerine yüklediği sorumluluğu bildiklerini ve ona göre hareket ettiklerini dile getirdi.


Kamuda liyakatin esas alındığı bir kariyer sisteminin hayata geçirilmesinden yana olduklarını belirten Yıldırım, kamu hizmetinin niteliğini artırmak yerine kamu görevlilerini tedirgin edecek politik tercihlerin kamu personelinin gündeminden çıkarılması gerektiğini söyledi.


Yıldırım “Beklentimiz, kadroya geçiş süreci tamamlanıncaya kadar sözleşmeli öğretmenlerin sınırlama olmaksızın mazeret tayinlerinin yapılması, öğretmenlere diplomaya dayalı alan değişikliği hakkı verilmesi, öğretmen atama ve yer değiştirme süreçlerinde standardın sağlanması, öğretmen alımında mülakat ısrarından vazgeçilmesi, liyakate dayalı kariyer sisteminin inşa edilmesidir. 3600 ek göstergenin geniş çerçevede çalışılarak beklentileri karşılayacak düzeyde sonuçlanması için ısrarlarının, mücadelelerinin süreceğinin altını çizerek, toplu sözleşme masalarında verdikleri mücadeleyi sürdüreceğiz. İş güvencesini geriye götürecek her türlü girişimin karşısındayız.”
Hak, özgürlük ve emek mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Hak, özgürlük ve emek mücadelelerini yeni zeminlere taşıyarak; üyelerinin, eğitim çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi, ülkemizde demokratik zeminin güçlendirilmesi ve emeğin saygınlığının artırılması için sendikal yürüyüşlerini kararlılıkla sürdüreceklerini kaydeden Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: “Sendikal mücadelenin küresel eşitlik ve adalet mücadelesinin bir parçası olduğu bilinciyle ülkemizde ve dünyada daha etkili bir sendikal mücadele için uluslararası iş birliği çabalarımız devam edecektir.” Dedi.

İlçe temsilcilerinin de birer konuşma yaptıkları toplantı, soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com