E-ticaret Nedir? Ne Değildir?

26 Temmuz 2019, Cuma
E-ticaret Nedir? Ne Değildir?

E-ticaret, bir kural olarak, tüm ürünlere, hizmetlere ve tamamen dijital bir ortamda İnternet üzerinden yapılan bilgi alışverişi için sağlanan e-ticaret olarak literatürdeki kapsamlı bir ticaret platformudur.

Ancak e-ticaretin gelişmesiyle birlikte, kafasında birçok soru ortaya çıkmaya başlamıştır. Peki gerçekten e-ticaret nedir?  E-ticaret denilen şeye ek olarak, neye dahil etmeniz gerekebileceğini de belirlemeniz gerekir. Böylece çevrimiçi işinde sattığınız bir ürün veya hizmet karşılığında gelir veya kar elde ederseniz, bu e-ticarete katılacak ve vergilendirileceksiniz. Bunu yapmak için, bazı bilgiler vererek e-ticaretin tanımını kısaca güçlendirmeye yardım edebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Açmak

Bir e-ticaret sitesi oluşturmak, mal satmak, reklam sitelerinde bir mağaza açmak, mal satmak, Twitter, Instagram veya Facebook aracılığıyla mal satmak, derneklere, şirketlere, dosyalara veya dijital medyada kullanılabilecek bağış toplamak için mal satmak, üretime dağıtıldı. Satış gibi hizmetler e-ticaret kavramına dahil edilmiştir ve vergilendirilmeli ve ödenmelidir.

Aksine, yalnızca resmi amaçlarla yardım toplama (Wikipedia gibi ücretsiz bir hizmetten yardım alma) ve sanal ortamda kullanılan dosya veya belgelerin ücretsiz dağıtımı e-ticaret içeriğine dahil değildir. Özetlemek gerekirse, amacınız yalnızca herhangi bir kar ve gelir, kar veya gelir ile yasalarca vergilendirilmek ve e-ticarete dahil olmanın yanı sıra, ticari bir faaliyettir. Ancak, kar, gelir veya kar elde etmeden sadece yardım ve bağış toplamaya çalışırsanız, bu işlemler e-ticarete dahil değildir ve vergiye tabi değildir. Bu bilgiler ile e-ticaret nedir sorularına yanıt bulabilirsiniz. İnceleme yapmak içinse https://www.omniticaret.com/  adresine göz atabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com