Ahmetli Belediyesi'nden "Gençlik Değişim Projesi" kapsamında Fransa çıkarması

17 Ağustos 2019, Cumartesi
Ahmetli Belediyesi'nden

Ahmetli Belediyesi'nin önderliğinde yürütülen Gençlik Değişim Projesi kapsamında Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yöresel oyunlarımız ve kıyafetlerimiz tanıtılmaya devam ediyor. Geçen yıl Almanya'da gerçekleştirilen programın bu yılki merkezi Fransa oldu.

Ahmetli Belediyesi'nin önderliğinde Fransa'nın Paris şehrinde Gençlik Değişim Projesi kapsamında Türk vatandaşlarımızla bir araya gelen kafile, Fransa'daki Türk vatandaşlarımıza Manisa kültürüne ait yöresel oyunlar ve kıyafetler hakkında bilgi verdi. Halk Oyunları Antrenörlerinden Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Eğitmeni Ali Çınar ve Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Eğitmeni Samet Gögen, Manisa ve Ege'nin simgesi olan zeybek oyunlarının eğitimini vererek küçük bir gösteri gerçekleştirdi. Gurbette bulunan Türk gençlerinin kendi kültürlerinden uzaklaşmaması için her türlü eğitimi ve aktiviteleri gerçekleştiren Centre Culturel Anatolia (Anadolu Kültür Merkezi) yönetimi ile Konsolosluk çalışanı Engin Kabadayı öncelikle Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan'a, Belediye Başkan Yardımcısı Tuğrul Dinçer'e, Meclis Üyesi Murat Kök'e ve kafilede bulunan tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti. Eğitimin ardından Centre Culturel Anatolia (Anadolu Kültür Merkezi) bu tür faaliyetlerin daha da arttırılarak Avrupa’daki gençlerin kendi öz değerlerinden kopmaması için her şeyin yapılması gerektiğini dile getirdiler. Programın sonunda Centre Culturel Anatolia (Anadolu Kültür Merkezi) ile Ahmetli Belediyesi kafilesi Paris'in sembolü olan Eyfel Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çekildi.
Ayrıca gerekli durumlar oluştuğu takdirde, proje kapsamında yöresel oyunların tanıtılması amacıyla Fransa'dan Ahmetli'ye bir kafilenin geleceği ve Ahmetli'de gösteri düzenleyeceği belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com