Özel Salihli Düşünür Koleji'nden yeni eğitim öğretim yılına coşkulu açılış

09 Eylül 2019, Pazartesi
Özel Salihli Düşünür Koleji'nden yeni eğitim öğretim yılına coşkulu açılış

Özel Salihli Düşünür Koleji 2019- 2020 Eğitim - Öğretim yılına muhteşem bir törenle merhaba dedi. Yeni öğretim yılını bir şenlik havasında karşılayan Özel Salihli Düşünür Koleji, tüm yılı her yıl olduğu gibi aynı coşku, heyecan ile geçirmeyi ve yeni başarılara ulaşmayı hedefliyor.

 Açılış töreni Özel Salihli Düşünür  Koleji 2019-2020 deneyimli eğitim kadrosunun tanıtılmasıyla başladı.  Ardından 2019 – 2020 Eğitim-Öğretim yılının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Seval Irmak, "Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21.yy.da hedefimiz büyük  önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizi demokratik ve laik devlet yapımızı ileri çağlara taşıyacak olan çocuklarımızı okul öncesinden itibaren bilgi çağının donanımları ile yetişmiş kendini iyi ifade bireyler olarak yetişmektir .


Bu yıl da yenilenen eğitim ve öğretim programları ve zengin bir içerik ile öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.
 
Yükselen bu başarı grafiğimizde bu yıl 8.sınıfımızı bitirmiş, 47 öğrencimizden 19  tanesini bakanlığın belirlediği nitelikli liselere yerleştirdik.


Bu sonuçlarla ülkemizin ve bölgemizin önde gelen okulları arasında olan İstanbul Fen Lisesi, Halil Kale Fen Lisesi, Manisa Fen Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi, Sekine Evren Anadolu Lisesi gibi devlet liselerine öğrencilerimizi göndermenin onurunu yaşıyoruz.
Sizlerin elde ettiği  başarılar, çabalarımızın  ne denli yerinde olduğunun bir kanıtıdır.

Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış  öğretmen arkadaşlarıma  zor; fakat bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum. Aynı zamanda Salihli'nin geleceğine yatırım yapan, bize her zaman güç katan saygı değer kurucularımıza da teşekkür ediyoruz." dedi.

       Açılış töreni öğrencilerin okuduğu şiir ve koro ile devam etti. Ardından Özel Salihli Düşünür Kolejinde 1. sınıfa başlayan öğrencilerine hediyeleri sunuldu. İlk ders ziliyle öğrenciler yeni eğitim öğretim yılına başladılar.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com