Özel Salihli Düşünür Kolejinde deprem tatbikatı

17 Ekim 2019, Perşembe
Özel Salihli Düşünür Kolejinde  deprem tatbikatı

Özel Salihli Düşünür Koleji, öğrencilerine deprem farkındalığı yaratmak, deprem öncesinde ve deprem anında nelerin yapılması ve yapılmaması gerekenleri "Deprem Tatbikatı" yaparak pekiştirdiler.


Özel Salihli Düşünür Koleji öğretmen ve öğrencileri olası deprem ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olunabilmesi amacıyla ilk etapta alarm verilerek, “çök, kapan, tutun" pozisyonu aldı. Bina tahliye edildi ve tüm öğrenciler acil durum toplanma alanında toplandı. Okul Sivil Savunma ekip amiri tarafından,  öğrencilere deprem öncesi alınması gereken tedbirler, deprem anında ve daha sonraki hareket tarzları konularında bilgiler verildi.

Bunun yanı sıra Özel Salihli Düşünür Koleji öğrencileri sınıflarında, deprem çantasında bulunması gereken malzemeleri sınıf öğretmenleri ile birlikte hazırladılar. Deprem çantasının içerisinde bulunması gereken malzemeler tanıtılarak deprem çantasının önemi üzerinde durdular. Hazırladıkları deprem çantasının içeriğini sınıfta arkadaşlarına anlattılar. Olası bir afet durumunda nasıl davranmaları gerektiğini ve nelere ihtiyaçları olduğu bilgisini öğrendiler.

Okul Müdürü Seval Irmak, tatbikatın başarılı geçtiğini, öğrencilerin uygulamalı deprem tatbikatı yaparak bilgilerini pekiştirdiğini ifade etti.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com