Merhaba...

21 Ekim 2019, Pazartesi
Merhaba...

"Nasıl düşünürsen öyle yaşarsın" cümlesini ve benzerlerini duymayan yoktur. Belki tam olarak bu fikre inanan ya da tam bir zırvalık diyen biri olabilirsiniz. Her iki durumda da tavsiyem, yazılarımı yüreğinizle okumanızdır. Belki okuyacağız yazı tam da şu anda duymanız gereken bir mesaj olacaktır. Her hafta o haftaya özel mesajımı sizlerle paylaşıyor olacağım. Sevgilerimle, Damla Kelebek Gökgün

Bu haftanın mesajı GÜVEN

Şu sıralar pek çoğumuz GÜVEN dersimizi öğreniyoruz.


Güvenmediğiniz insanlar, size yalan söyleyenler, sizi kıran, üzen, kızdıran insanlar karşınıza çıkıyorsa ya da kontrol etmezseniz her şey ters gidecekmiş hissindeyseniz siz de bu dersin sınavındasınız. İlişkilerinize, kendinize ve en önemlisi hayata güvenmeyi seçmemişsiniz demektir.
İstediğiniz sonucun ancak sizin düşündüğünüz yolla gerçekleşebileceğini zannettiğiniz sürece herkesi takip etmeye çalışırsınız. Kendinizi herkesin hatasını ararken bulursunuz ve inanın hata bulursunuz. Ve hata buldukça bu mekanizmanın doğru işlediği yanılgısına düşmeniz kaçınılmazdır. Sonunda “iyi ki güvenmemişim, zaten böyle olacağı belliydi” cümleleri kafanızdan dilinize ulaşır. Ve bir süre sonra bu hayatınızı yönlendirir. Çok basit konularda bile akışa bırakamazsınız ve bu sadece sizi yorar. Çünkü güvensizlik duygusuyla yaşamak ağır, zor ve yorucudur.

Oysa gerçek güven, her ne olursa olsun HER ŞEYİN yolunda olduğunu ve her şeyin sizin en yüksek hayrınıza olacak şekilde  gerçekleştiğini bilmektir.

Gerçek güvene sahip olduğunuzda hayata huzurla, dinginlikle ve gülümsemeyle yaklaşırsınız. Böylece hayat da, ilişkileriniz de size gülümser. Ve güzel olan huzurlu ve dingin bir yaşamdır.

Lütfen şimdi biraz durun ve yaşadıklarınıza uzaktan bakın. Bakış açınızı değiştirdiğinizde her şeyin hafifleyeceğine inanın. Güvenmeyi seçin ve her şeyin aslında olacağına vardığını hatırlayın.
Kendinize, gücünüze, hayata GÜVENİN!

Güvenmeyi seçtiğinizde ilişkileriniz değişecek ve ışığınız pırıl pırıl artacak. Ve inanın kendinize yapacağınız bu yatırıma değecek!

Sevgilerimle, Damla

Her an bir mucize, farkına varmak dileğiyle…
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com