Darmstadt, geniş ürün yelpazesi ile sektöründe bir numara.

22 Ekim 2019, Salı
Darmstadt, geniş ürün yelpazesi ile sektöründe bir numara.

Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Salihli Organize Sanayi Bölgesi'nde 2008 yılından buyana 140 çeşit ürünler faaliyet gösteren Darmstadt Ekmek ve Unlu Mamulleri "İstemesi sizden, yapması bizden" sloganı ile Türkiye'nin en büyük firmalarına unlu kaplama malzemeleri imal ediyor.

Unlu kaplama malzemeleri imalatında sektöründe bir numara olan Darmstadt Ekmek ve Unlu Mamulleri, 40’dan fazla çalışanı, aylık bin ton üretim kapasitesi ile Avrupa standartlarında üretim yaparak aralarında Banvit, Knorr,  Konya Şeker, Lezita, Nestle gibi dev şirketlerin bulunduğu firmalara özel üretim yapıyor.


Darmstadt A.Ş Genel Müdürü Kenan Gökdemir, fırıncılık ve ekmek üretimi ile yaklaşık 60 yıl önce sektöre giriş yapan firmanın 1975 yılında kurumsallaşma sürecine başladığını söyledi.

-60 YIL ÖNCE DİKİLEN FİDAN, BUGÜN DEV BİR ÇINAR…

Gökdemir “Hızla kurumsallaşan ve geniş ürün yelpazesi ile üretim kapasitesini sürekli artıran firmamız, 1995 yılında galeta ve galeta unu, 1999 yılında unlu kaplama malzemeleri imalatı ile yaklaşık 60 yıllık geçmişinde basamakları emin adımlarla çıkmaya devam etmiştir.  60 yıl önce dikilen bu fidan bugün dev ve çok köklü bir çınar ağacı haline gelmiştir. İstemesi sizden yapması bizden sloganlı ile 2008 yılından itibaren de Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesislerimizde Avrupa standartlarında ve hijyenik bir ortamda unlu kaplama mamulleri  üretimine devam etmektedir.”

-SEKTÖRÜNDE TEK VE 1 NUMARA…

Gökdemir “Kendini sürekli yenileyen arge yatırımları ile geleceğe sağlam adımlarla ilerlemeye devam eden firmamız bugün Banvit, Knorr, Konya Şeker, Lezita, Nestle,  BeyPiliç, CP Piliç, Özgörkey, Sanpa, Pakmaya, Jeda Food, Alimar Gıda, Filiper Pizza gibi firmalarla çalışarak sektöründe tek ve bir numara olmuştur. Kaliteden asla ödün vermeden müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızla işimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Kurumsal firmalarla yaptığımız işbirliğinin bizlere yüklediği sorumluluk gereği şirketimizde büyüme faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda yine Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde 28 bin 300 metrekare alana sahip 2.etap ek yatırımımızla şirket olarak önemli bir kilometre taşını daha geride bırakacağız”

-İNSAN ODAKLI, ÇEVREYE DUYARLI

Darmstadt olarak firmalarının en önemli amaçlarından birinin ürünlerinin en güvenli ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde nihai tüketiciye ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade eden Darmstadt A.Ş Genel Müdürü Kenan Gökdemir, “Bunun yanı sıra iş güvenliği ve çevrenin korunması, çevre etkilerinin azaltılması konularındaki sorumluluklarımızı da en iyi şekilde yerine getiriyoruz” dedi.

Gökdemir “Şirketimiz, kalite ve gıda politikalarına verdiği önemin yanı sıra çevre politikası ile de geleceğimize dair önemli bir misyon yüklenmiştir. Bu kapsamda şirketimizin çevre politikaları arasında ulusal, bölgesel kanun hükümlerine ve müşterilerimizden gelen çevre ile ilgili düzenlemelere bağlı kalarak, hammadde ve doğal kaynakların kullanımında gereksiz sarfiyatı önlemek için tedbir almak, üretimimiz sırasında çevreye karşı etkileri önceden belirlemek, atıkları minimuma indirmek, kirliliği kaynağında önleyerek çevre üzerinde olumsuz etkileri azaltmak, tüm çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize yönelik çevre koruma bilincini eğitim ile geliştirmek ve çevre koruma prensibini yaymak, Atıkların azaltılması ve çevreye olan etkilerinin en aza indirilmesi için geri dönüştürülebilinir ürünleri kullanmak, yaşadığımız dünyanın korunmasına yönelik yapılan çalışmalara katılmak ve işbirliği faaliyetlerinde bulunmak gibi çok özel hedefi vardır.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com