"Edebiyat Günleri" Şükrü Erbaş söyleşisi ile başladı

22 Ekim 2019, Salı

Artemis Dergisi "Edebiyat Günleri" kapsamında Salihli'ye sıra dışı bir sanat etkinliği daha yaşattı. Sardes Kültür Sanat Derneği ve Artemis Dergisi'nin katkılarıyla hazırlanan söyleşinin konuğu Şair Şükrü Erbaş oldu.

Söyleşi Namık Ataman’ın mini gitar konseriyle başladı. Klasik Gitar Sanatçısı sevgili Namık Ataman sırasıyla, Miquel Llobet’ten, “El testament d'amelia “; Andrew York’tan Home, Sergio Assad’ tan “Valseana” yı, Manuel de Falla’ dan, “La vide Breve” i sonra da “Kaytağı” ve “Ah bir ataş ver” türkülerini gitar için düzenlenmiş şekliyle dinleyicilerle buluşturdu.


Klasik müzik dinletisi ardından konuk şair Şükrü Erbaş edebiyatseverlere şiirlerinden örnekler sunduğu bir söyleşi gerçekleştirdi.


Erbaş, şiirin hayatın derinlemesine bir varoluş determinantı olduğunu kendine has, akıcı, dünyanın çeşitli yörelerinden bilim ve sanat öncülerinden alıntılar yaparak anlattı.


Söyleşinin ardından okurlarının sorularını cevaplayan Erbaş, daha sonra kitaplarını imzaladı. Söyleşi katılımcıların yüzlerinde tebessümle ayrılmasıyla sona erdi. Artemis Dergisi genel yayın yönetmeni Yusuf Çağlar söyleşinin sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında “Salihli’de güzel şeyler olmaya devam ediyor” dedi ve 2 Kasım 2019 Cumartesi günü Edebiyat Günlerine şair-yazar Fergun Özelli’nin konuk olacağını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com