Salihli'de yeni şiir etkinliği... "İkindiden Sonra Şiir"

22 Ekim 2019, Salı
Salihli'de yeni şiir etkinliği...

Şiir İkindilerinden sonra Salihli yeni bir şiir etkinliğine tanıklık etti. Suresto restoranda gerçekleştirilen etkinlikte şair yazar Habip Bektaş, Ankaralı Şair Ertuğrul Özüaydın'ı konuk etti.

Program her iki şairin birlikte okudukları Yunan şair Yannis Ritsos'un Barış şiiri ile başladı. Daha sonra Habib Bektaş Salihli Şiir ikindilerini ve Belediye eski Başkanı Zafer Keskiner’i andığı bir açış konuşması yaptı. Ardından onar dakika ara ile her şair dönüşümlü olarak şiirlerini okudular. Habip Bektaş daha önceki programlarda yaptığı gibi bir Yunus Emre şiiri ile “bismillah” dedi. Yunusu’un Bana seni gerek seni şiirinin ardından kendi şiirlerinden ve anılarından örnekler sundu. Ertuğrul Özüaydın ise Ankara temalı şiirlerini açıklayıcı notlarla okudu.


Katılımcıların yoğun ilgi gösterdikleri etkinlik yaklaşık 1,5 saat sürdü. Program sonunda Ertuğrul Özüaydın okurlar için kitaplarını imzaladı.


Salihli şiir ikililerinden sonra en önemli etkinliklerden biri olmaya aday “İkindiden sonra şiir” programı 2 ayda bir devam edeceği belirtildi. Yurdumuzun önemli şairlerinin davet edileceği ve Salihli'den Bir şairin eşlik edeceği program Salihli'de şiiri kendilerinin izinin takip edildiğini gösterdi.


Programın sonundan şair Habib Bektaş Suresto Restorana ve izleyicilere teşekkür etti. Konuklar ise güler yüzle  ve alkışlarla memnuniyetlerini ifade ettiler.


Etkinliğe ev sahipliği yapan Suresto Restoran sahiplerinden Ayfer Alpaslan ise bu tür etkinliklere her zaman kapı açarak destek olacaklarını belirtti.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com