İYİ Parti'den Salihli'de gövde gösterisi

23 Kasım 2019, Cumartesi
İYİ Parti'den Salihli'de gövde gösterisi

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı ve Salihli İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği üye katılım ve rozet takma töreni, İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın katılımı ile Salihli'de yapıldı. İYİ Parti Salihli İlçe Teşkilatı'nın ev sahipliğinde Ziraat Odası Konferans Salonu'ndaki programda partiye katılanlara rozetleri takıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda partililer tarafından andımız okunurken, açılış konuşmasını ise İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca yaptı.

Tunca “Bizler Salihli İYİ parti ailesi olarak hızla büyümekteyiz. Çünkü bizler üye işinin en ciddi siyasal faaliyet olduğunun bilincindeyiz ve ona göre çalışıyoruz. Salihli Teşkilatı olarak tüm çalışmamız her vatandaşımıza ulaşmak partimizi anlatmak. O gün onu üye yapamasak bile onun kalbine girebilmenin en büyük kazancımız olduğunun bilinci içindeyiz” dedi. Konuşmasında iktidar partisine eleştiren Tunca “17 yıllık iktidarın yönetimi sonucunda tarımda dışa bağımlı, işsizlik hat safhaya gelmiş, diğer il ve ilçelere göç veren ve gerilemekte olan bir Salihli'de yaşamaktayız. Tarım ovası olan bu coğrafya da üreticiler icra dosyaları ile uğraşmakta, ülkedeki yangın Salihli'de devam etmekte olup, küresel sermaye tarımsal arazilerimizi de elimizden almak için tüm çabayı göstermektedir” diye konuştu.

İYİ Parti’nin Manisa’da çığ gibi büyüdüğünü ifade eden İl Başkanı Hasan Eryılmaz, parti olarak 5 bin üyeye ulaştıklarını söyledi. En fazla üye yapan ilçelerin başında Salihli ve Yunusemre ilçesinin geldiğini vurgu yapan Eryılmaz “Hedefimiz Manisa’da 10 bin üyeye ulaşmaktır. Bu gösteriyor ki iyilik harekatı Manisa’da dimdik ayaktadır” dedi.

Siyasetin emek işi olduğunu vurgu yapan İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, 25 ay önce kurulan İYİ Parti’nin Türk siyasi tarihinde yerini aldığını söyledi. İYİ Parti’nin şuan Türkiye’de anahtar parti konumunda olduğunu vurgu yapan Aydın “Çünkü inançlı ve kararlı duruşumuz, Türkiye’nin geleceğine yön vermektedir. Kitlelerle bütünleşmemiz ise korkuya neden olmaktadır” dedi. Engelleri aşıp, oynanan oyunları bozmak için geldiklerini belirten Aydın, AK Parti’nin İYİ Parti sayesinde gerilediğini iddia etti. AK Parti’nin her geçen gün güç kaybettiğini anımsatan Aydın  “İktidar partisi şuan küçük ortağı sayesinde ayakta durup, idare etmektedir. AK Parti şuan ringde sallanan boksör gibi sallanıyor. Çünkü AK Parti yenik bir horoz, ringe atsanız dövüşmez” dedi.

Teşkilatlara her zaman güvendiklerini belirten Aydın “Çünkü her parti mışıl mışıl uyurken, İYİ Parti ise sahadadır. Ancak başaralı olmak için mahalle teşkilatlarını mutlaka kurmamız lazım. AK Parti kurduğu mahalle teşkilatları ile başarılı olmuştur. İYİ Parti olarak 17 ilde mahalle teşkilatımızı kurduk. 2020 yılı sonuna kadar tüm Türkiye’de bu teşkilatlanmayı tamamlayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Manisa genelinde en çok üye yapan İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca ve Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan’ı plaket verip tebrik etti. Programda partiye katılanlara İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz tarafından rozetleri takıldı. Teşkilat Başkanı Aydın’a Manisa’nın en yaşlı üyesi İlhan Gürbüz tarafından şiir kitabı hediye edildi.

Sevgi yolundaki esnafları ziyaret eden İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve beraberindekiler, İYİ Parti Salihli İlçe binasının açılışını gerçekleştirdi. Aydın, yeni teşkilat binasının partiye hayırlı olmasını diledi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com