Salihli İMKB'den bir başarı daha

28 Kasım 2019, Perşembe
Salihli İMKB'den bir başarı daha

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 10 Aralık İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği " İnsan Hakları Açısından Çevre" konulu öykü yazma yarışmasında Salihli İMKB MTAL ATP 11. sınıf öğrencisi İsmail Sevim, ilçe birincisi oldu.

İnsan haklarının, bütün insanların yalnızca insan olmalarından kaynaklanan, doğuştan sahip oldukları hakların tümü olduğunu ifade eden Salihli İMKB MTAL Müdürü Serdar Yıldız “Bugün uluslararası alanda bir ülkenin uygarlık seviyesi, o ülkenin bilim ya da teknoloji alanındaki başarıları kadar, insan haklarına gösterdiği saygıyla da ölçülmektedir. Dünyada barış ve huzurun temini için insan haklarına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İnsan haklarına riayet edilmesi halinde dünyamız tüm insanlar için yaşanabilir bir hale gelecektir. Farkındalık oluşturulması adına yapılan bu tür etkinlikleri takip eden okulumuz edebiyat zümresini ve yazma cesaretini gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.


Art arda gelen edebiyat dereceleri ile bu döneme hızlı bir giriş yapan İMKB, diğer alanlar da elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiriyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com