Salihlili öğretmen Türkiye 2.si oldu

29 Kasım 2019, Cuma
Salihlili öğretmen Türkiye 2.si oldu

Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü, Başkent Ankara Konfederasyonu ve Haymana Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye geneli öğretmenler arası makale yarışmasında Salihli'nin Milli Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu, Türkiye ikincisi oldu.

2019 yılında kitap okumanın ve yazı yazmanın yaygınlaştırılması konusunda bir proje başlatan Başkent Ankara Konfederasyonu, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü aracılığıyla  Türkiye geneli resmî/özel tüm okulları kapsayan makale yarışması başlattı.


Türkiye geneli ilçe ve il değerlendirmelerinin ardından final değerlendirmesine kalan eserler Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Fatma Açık, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr.Funda Toprak ve Prof.Dr.Ayşe Demir’den oluşan değerlendirme jürisi tarafından değerlendirildi. Bu değerlendirme sonucu Manisa birincisi olarak ilimizi temsil eden Milli Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu, Türkiye ikincisi oldu.


İlk üçe giren öğretmenlere ödülleri Ankara'da düzenlenen ödül töreni ile takdim edildi. Türkçe Öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu, , Türkiye ikinciliği derecesinden dolayı teşekkür belgesi ve para ödülünü Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un elinden aldı.


Sektör Medya olarak Manisa’yı başarıyla temsil eden Karacaoğlu’nu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com