Bu haftanın mesajı: Alma verme dengeni koru !

02 Aralık 2019, Pazartesi
Bu haftanın mesajı: Alma verme dengeni koru !

Merhaba, "Nasıl düşünürsen öyle yaşarsın" cümlesini ve benzerlerini duymayan yoktur. Belki tam olarak bu fikre inanan ya da tam bir zırvalık diyen biri olabilirsiniz. Her iki durumda da tavsiyem, yazılarımı yüreğinizle okumanızdır. Belki okuyacağız yazı tam da şu anda duymanız gereken bir mesaj olacaktır. Her hafta o haftaya özel mesajımı sizlerle paylaşıyor olacağım. Sevgilerimle, Damla Kelebek Gökgün

Bu haftanın mesajı ALMA VERME DENGENİ KORU!
Etrafınıza, ilişkilerinize, yaşamınıza, doğaya hatta dünyaya baktığınız zaman muhteşem bir dengenin var olduğunu ve o dengenin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız aslında. Çünkü her şey bir denge üzerine kuruludur. Biraz derine indiğinizde yaşanan aksiliklerin kökeninin, var olması gereken dengenin bozulmasından kaynaklandığını da görürsünüz. Alma verme dengesi...

Lütfen şimdi derin bir nefes alın, tutun ve sonra hepsini tek seferde puf diye verin. Hemen ardından, (tekrar nefes almadan) tekrar nefes vermeye çalışın.

İşte bir çoğumuz farkında bile olmadan bunun için zorluyoruz kendimizi. Lütfen bilin, ALMADAN VEREMEZSİNİZ.

Ve verdiğiniz her şey için bunu dengeleyecek bir enerji almak, sizin doğuştan hakkınız.

Zaman, para, enerji, sevgi her şey için geçerli.

Malesef bazılarımıza vermek kolay gelir ama iş almaya gelince zorlanırız. Oysa ki almayı reddettiğimizde, evrenin akışını, dengesini ve kendi dengemizi bozarız. Akacak olan bereketimizi engelleriz. Bereket ise sadece para değildir, huzurdur, aşktır, sağlıktır, dostluktur. Ve tek taraflı verdiğimiz sürece hayatımızın bu gibi diğer alanlarında blokajlar oluştururuz.
Hakkınız olanı istemek ve almak işte bu yüzden çok önemlidir. Bunun biçimi ise hiç fark etmez. Bu para olabilir, bir hizmet olabilir veya bir hediye... Nasıl olursa olsun önemli olan terazinin dengelenmesidir.

İnanın denge gerçekleştiğinde bu sadece alan kişi için değil, veren kişi için de daha sağlıklıdır. Çünkü alamamak kadar verememek ya da vermemek de dengeyi bozacağından, o kişi de hayatının diğer alanlarında blokajlar yaşayacaktır.

Almamak, almayı hak etmediğini düşünmek, hakettiğini düşünüp isteyememek ise aslında kendine değer vermekle ilgilidir.

Lütfen kendi değerinizi fark edin. Almanın mucizeviliğini fark edin. Almanın ve vermenin bir denge olduğunu bilin. Ne kadar çok alırsanız o kadar verebilirsiniz.
Ve böylece vermenin keyfini karşınızdaki insana da yaşatmayı seçmiş olun.

İnanın kendinizi muhteşem hissedeceksiniz ve yaşamınızdaki mucizelere şaşıracaksınız.

Sevgilerimle Damla,
Her an bir mucize, farkına varmak dileğiyle…
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com