Ahşap Profil

02 Aralık 2019, Pazartesi
Ahşap Profil

Pek çok alanda kullanılıyor olan ve gelişmiş teknolojilere sahip makinelerde oluşturulan ahşap profil ürünleri, ihtiyaca göre şekillendirilme özelliğine de sahiptir.

Kişiye özel seçenek sunulmasıyla birlikte, farklı ağaç türlerinden bu profiller üretilebilmektedir. Üretiminde yerli ya da ithal olan keresteler, durumlarına bakılarak çeşitli kurutma işlemlerinden geçirilmektedir. Teknolojik bilgisayar kontrolü olan makineler de istenilen ağaçlar imal edilerek cila işlemleri yapılır.

Ahşap Yararları

Kişiye özgü çözümlerin sunulması nedeniyle her ölçü ve şekilde üretilebilmektedir. Ayrıca özel cilaları sayesinde su geçirmeyerek hava geçmesine imkan verir. Böylece mekanın hava alması sağlanır. Hava şartlarına karşı da dirençli olan boyalar yapımında kullanıldığı için dayanaklıdır. Cila işleminden sonra montajı kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca doğal ve zararsızdır.

Ahşap Kullanım Alanları

Ahşabın kullanımı oldukça eskiye dayanmakta olup en doğal yapı malzemeleri arasında sayılmaktadır. Çevreye ve insana da zararı bulunmayan ahşap profil ürünleri de her alanda kullanılabilir. Yapımında doğanın bir parçası olan ağaçların kullanımı, geri dönüşümlü ve sağlıklı bir materyal olarak ahşap profilleri öne çıkarmaktadır. Ahşap profil ürünlerini https://salkimorman.com.tr/ahsap.htm sayfasından inceleyebilirsiniz.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com