Salihli Diyabet Okulu mezunları belgelerini aldı

13 Şubat 2020, Perşembe
Salihli Diyabet Okulu mezunları belgelerini aldı

Salihli Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Diyabet Okulu'na ilgi her geçen gün artarak devam ediyor.

Salihli Devlet Hastanesi Diyabet Okulu yeni kursiyerleri Ayşe Özlü, Zekiye Özcan, Mustafa Çalışkan, Seval Turgut, Ayten Kocabaş, Emine Çırak, Raziye Akbaba, Ali Uysal, Necmi Erdoğan, Cahit Akgül, Şuayip Zurnacı, Abdullah Akboğa, Lütfü Erdoğan, Nurten Altındağ, Mustafa Aybar ve Ersin Ceylan, düzenlenen törenle belgelerini aldı.


Kursiyerler için düzenlenen sertifika törenine Dahiliye Uzmanı Emin Akyıldız, Diyetisyen Sevil Gökoğlu, Fizyoterapist Büşra Özek ve Diyabet Hemşiresi Kezban Keleşer ile kursiyerler de katıldı.


Kursiyerler “Salihli’de endokrin ve kalp damar cerrahı hekimlerinin olmaması nedeniyle çok sıkıntı çekiyoruz. Manisa’ya gitmekte zorlanıyoruz. Gidenler bazen sıra bulamadıkları için geri dönmek zorunda kalıyorlar. Çok çaresiziz büyüklerimiz siyasilerimiz bunu görmeli. Salihli eski binasına rağmen binerce hastasıyla rekor kırıyor. Çevre ilçelerden de gelen hastalara hizmet verirken böyle bir merkeze bu 2 hekimin acil ve mutlaka gelmesi gerek. Biz bugün eve gidince 150 (CİMER)ve 184 Sağlık bakanlığına ait şikayet hatlarına şikayette bulunup istek ve dileklerimizi ileteceğiz” dediler.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com